На голову Новини «Боргова яма». Чи зможе Україна віддати набрані владою кредити?

«Боргова яма». Чи зможе Україна віддати набрані владою кредити?

110
0

Читати і слухати інформацію з офіційних урядових джерел – неможливо. Прем’єр та міністри в один голос розповідають, як у країні стабілізувалася економіка, зростають соціальні стандарти, покращується бізнес-клімат.

Начебто немає війни, корупції, економічного колапсу, зростання цін та людожерських комунальних тарифів…

Однак повернемося до урядової пропаганди (об’єктивною інформацією її назвати немає можливості). Фальсифікації даних, які день у день озвучують чиновники, стають настільки цинічними, що їх саме час заносити до підручників з маніпуляцій них технологій.

Вчитаємося уважно в одну новину з «Урядового порталу» з оптимістичною назвою: «Рівень стабілізації макрофінансової ситуації дозволяє продовження діалогу щодо отримання другого траншу фінансової допомоги ЄС» 

У публікації сказано, зокрема, й таке: «Під час робочого візиту до Брюсселя Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з Віце-президентом ЄК з питань євро та соціального діалогу, фінансової стабільності, фінансових послуг та Союзу ринків капіталу Валдісом Домбровскісом…

Сторони також обговорили останні досягнення України на шляху реформ, стан співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, а також прогрес, досягнутий нашою державою у виконанні ключових критеріїв, необхідних для виділення другого траншу макрофінансової допомоги ЄС обсягом 600 млн євро. «Рівень стабілізації макрофінансової ситуації в Україні відповідає усім вимогам необхідним для продовження діалогу щодо отримання другого траншу в рамках фінансової допомоги», – сказав Валдіс Домбровскіс. Єврокомісар запевнив українську сторону, що процедуру виділення згаданих коштів макрофінансової допомоги буде розпочато відразу після виконання Україною відповідних домовленостей з ЄС».

«Урядовий портал» намагається нас з вами переконати: в Україні все так чудово, що ЄС готовий видати ще 600 млн євро.

Але це брехня. Мова йшла лише про «продовження діалогу». А 600 млн євро замаячіє на горизонті лише після «виконання відповідних домовленостей з ЄС».

Що ж це за домовленості?

А ось вони. Транш у 600 млн євро Україна отримає тільки після скасування мораторію на експорт лісу-кругляку 

І «фінансова допомога», насправді, ніяка не безоплатна підтримка, а звичайний кредит, який доведеться віддавати, про що чесно каже офіційний представництво Європейської комісії в Україні

Що ж є у «сухому залишку»? Україні можуть дати 600 млн євро, які доведеться повертати з відсотками. За це вимагають скасувати мораторій не експорт лісу, що негайно призведе до вирубування залишків лісів та екологічної катастрофи в Україні.

Хто залишиться у виграші? Точно не український народ.

Так, сукупний державний і гарантований державою борг України в 2016 році збільшився на 8,3%, або на $ 5,46 млрд, – до $ 70,97 млрд. У 2014 році держборг від ВВП становив близько 40%. Критичний рівень вважається 60%. Наразі ми досягли 82%.

Чим віддавати? А невідомо. Грошей у скарбниці немає: у золотовалютних резервах країни на даний момент 15,4 млрд дол. З цих 15,4 млрд є чистим резервом – 4 млрд дол, решта – безготівкові гроші МВФ.

А уже у 2019 році Україна має повернути кредиторам 19 млрд дол.!

Тобто резервів не вистачить у жодному випадку.

Тоді і доведеться дозволити іноземцям різати і вивозити з України все, що тільки можна порізати і вивезти – від лісу-кругляку до шахт і заводів. Позбутися державних активів і дати можливість за копійки приватизувати державні стратегічні підприємства. Відкрити ринок землі сільськогосподарського призначення, яку негайно легалізують декілька десятків вітчизняних та іноземних латифундистів.

І все із-за того, що нинішній та попередній уряди понабирали кредитів. Цікаво лише – куди поділися ці мільярди доларів?

Хоча ми і так це чудово знаємо.

Віктор Малиновський

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я