На голову Новини Bloomberg: українські політики можуть знищити країну і без Путіна

Bloomberg: українські політики можуть знищити країну і без Путіна

133
0

Внутрішні протистояння в українській владі можуть мати фатальні наслідки для країни і без зусиль з боку Росії.

Про це йдеться у статті Bloomberg.

Видання нагадало, що наразі Росія відволікла свою увагу на Сирію і конфлікт у східній Україні ослаб, однак українські чиновники не користаються цією можливістю, а все більше зосереджуються на боротьбі одне з одним.

Зокрема, у статті згадали конфлікт між Олегом Барною та Арсенієм Яценюком, а також між Арсеном Аваковим і Міхеілом Саакашвілі. Автор окремо зазначив, що під час останньої сварки президент Петро Порошенко сидів, закривши долонями обличчя.

Наступний конфлікт, на думку видання, може розгорітися навколо прийняття бюджету-2016.

Автор вважає, що все це може поставити під питання отримання наступного траншу від МВФ розміром у 17,5 млрд доларів. Зокрема, така небезпека вже проявилася у дохідності українських облігацій, яка зросла.

“Із все ще свіжими спогадами про провал Помаранчевої революції Україна стоїть перед ризиком того, що внутрішні протистояння знищать другу за десять років спробу вирватися з полону комуністичного минулого”, – вважає автор.

На думку старшого директора Німецького фонду Маршалла США у Берліні Йорга Форбріга, “Україна все більше наближається до здійснення політичного самогубства”, у чому зацікавлена Москва.

Bloomberg додав, що протистояння у парламентській коаліції ставлять під питання отримання наступного траншу міжнародної допомоги розміром в 5 млрд доларів. Зокрема, МВФ вимагає від Ради прийняти урядовий варіант бюджету з дефіцитом не більше 3,7% ВВП, або допомога буде припинена. Про необхідність негайно виконати умови МВФ прем’єру Арсенію Яценюку під час телефонної розмови ввечері у вівторок заявив міністр фінансів США Джейкоб Лью.

“Ключовий ризик полягає у тому, що деякі високопосадові політики були б раді роздути бюджет у спробі тримати (вимоги) МВФ подалі і не допустити антикорупційних зусиль”, – заявив виданню експерт Aberdeen Asset Management Plc в Лондоні Віктор Жабо.

За його словами, якщо зірветься угода з МВФ, економічного росту в Україні наступного року не буде.

У той же час автор зазначив, що, на фоні останніх конфліктів і ризиків, президент, прем’єр і спікер парламенту виступили зі спільною заявою про єдність, а розмови про зміну голови уряду припинилися. Це дало підстави очікувати закінчення політичної турбулентності в Україні.

“Ми очікуємо, що парламент прийме бюджет, програма МВФ продовжиться з незначною затримкою, а коаліція збережеться на наступні півроку”, – заявив у своїй аналітичній записці експерт Банку Америки Вадим Храмов.

Тим не менше, вважає видання, навіть якщо парламент зробить все правильно, проблемні запитання залишаться актуальними і наступного року.

Зокрема видання нагадало, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко зберігає бажання ініціювати вотум недовіри Яценюку, “Самопоміч” хоче скинути наближеного до Порошенка генпрокурора, проти якого також часто виступають активісти, а депутати конфліктують з урядом через новий податковий кодекс і це протистояння залишиться у наступному році.

“Очевидно, що розбіжності всередині правлячої коаліції стають перешкодою для політики. Ймовірність того, що Яценюк залишиться на посаді означає, що протистояння, скоріш за все, посиляться на початку 2016 року”, – заявив виданню аналітик Eurasia Group Алекс Брідо.

Українська правда

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я