На голову Новини Благодійність по-вінницьки: на кому нажився фонд "Серце до серця"?

Благодійність по-вінницьки: на кому нажився фонд "Серце до серця"?

200
0

 Чи обманювала багато років організація «Серце до серця» українців, що їй довіряли? Єжи Конік, Голова наглядової ради ВБФ «Серце до серця» фактично зізнався, що є засновником компанії «Перфект Трейдинг Групп». Ця фірма поставляє витратні матеріали до інсулінових помп «Медтронік», які «подарували» маленьким вінничанам, – пише i-vin.info.

 Чи обманювала багато років організація «Серце до серця» українців, що їй довіряли?

 

Єжи Конік, Голова наглядової ради ВБФ «Серце до серця» фактично зізнався, що є засновником компанії «Перфект Трейдинг Групп». Ця фірма поставляє витратні матеріали до інсулінових помп «Медтронік», які «подарували» маленьким вінничанам.

 

Благодій фонд «Серце до серця» два роки поспіль закуповував інсулінові помпи для дітей, хворих на цукровий діабет. Однак благодійна допомога не обходилася батькам дарма. З батьками хворих дітей уклали договори, згідно з якими сім’ї повинні були сплачувати щомісячно близько 1330 гривень за витратні матеріали для помп. Договір на поставку витратних матеріалів був укладений з компанією «Перфект трейдинг групп».

 

Вибір компанії обґрунтовували тим, що ця фірма – меценат та спонсор фонду «Серце до серця», їхній партнер. Євгенія Баранська, Голова правління організації, стверджує, що договір з одним поставником укладався, щоб бачити, хто не закуповує матеріали та не користується помпою. Адже в такому разі її передали б наступному власнику. Загалом, кому давати помпи визначили методом жеребкування, адже дітей було більше, ніж наявних помп. Якщо батьки не в змозі оплатити витратні матеріали – помпа переходить до іншого власника.

 

З батьками уклали договори безоплатного користування з правом передання у власність. Однак у власність помпи могли бути передані лише після п’ятирічної регулярної сплати за витратники. Потрібно зазначити, що через п’ять років закінчується термін амортизації та гарантія на помпу. Фактично, батькам залишають уже непотріб, який треба або ремонтувати, або викидати.

 

Юристи довели, що договори, укладені з батьками, є юридично неграмотними, фактично – протизаконними. У них порушений Закон України «Про благодійну діяльність». Згідно закону, безоплатна медична допомога повинна надаватися без будь-яких додаткових умов. У даному ж договорі є умова про те, що батьки зобов’язуються оплачувати вартість витратних матеріалів. У такому разі допомога фонду вже не є благодійною. Розірвати такий договір батьки наразі теж не можуть.

 

Хоча Єжи Конік і намагався довести, що у журналістському розслідуванні газети «RIA» усі факти – неправдиві, та йому це не вдалося. Адже і гроші батьки регулярно платять, і помпи у них, в разі чого, відбирають.

 

Окрім того, батькам не дали право вибору. Не користуєшся помпою, або ж немає фінансів, щоб заплатити за матеріали кругленьку суму – віддавайте помпу назад у фонд. Окрім того, матеріали можна було закупляти тільки у «Перфект трейдинг групп». Якщо батьки пробували придбати їх деінде, їм одразу телефонували з фонду.

 

Так виникла ситуація, коли в онкохворої дитини відібрали подаровану їй помпу. Вінницькому хлопчику поставили супутній діагноз «цукровий діабет». Фонд подарував йому помпу. Але, оскільки протягом двох місяців дитина лежала в лікарні і батько, який виховує дитину сам, не мав змоги оплатити витратні матеріали, помпу відібрали. Чи можна назвати такі методи роботи благодійністю?

 

Журналісти звернулися до ексклюзивного представника помп «Медтронік» та матеріалів до них в Україні, ТОВ «Мед эк сервис». Там розповіли, що при закупівлі п’яти і більше комплектів матеріалів фірма надає знижку 10%. Навіть на три коробки надають знижку 5%. Окрім того, з фірмою, як з ексклюзивним поставником, ніхто навіть не зв’язувався та не пропонував співпрацю. «Перфект трейдинг групп» жодних знижок батькам хворих дітей не пропонував. Якщо ж батьки зв’язувалися з «Мед эк сервис», їм одразу телефонував фонд з попередженнями.

 

На запитання, чи має якийсь він зв’язок з «Перфект трейдинг групп», Голова наглядової ради фонду Єжи Конік відповів, що є одним з засновників компанії. Отож, зрозуміло, до чийого карману лягали кошти, що їх сплачували батьки за витратні матеріали. Коли ж батьки втрачали змогу платити, втрачала прибутки і фірма, тому помпи терміново передавали іншим.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я