На голову Новини Біля резиденції посла Росії у Вашингтоні вимагали звільнити Савченко

Біля резиденції посла Росії у Вашингтоні вимагали звільнити Савченко

152
0

Одразу два протести з вимогою звільнити Надію Савченко відбулися у столиці Сполучених Штатів

Акція протесту з вимогою звільнити Надію Савченко відбулася біля пам’ятника Тарасові Шевченку в центрі Вашингтона. Її організатори, посольство України у США, пояснюють вибір місця тим, що дата всесвітньої кампанії з вимогою звільнити Надію Савченко припала на річницю дня народження Кобзаря, пише radiosvoboda.

У той день та напередодні у Вашингтоні пролунало кілька потужних заяв з вимогою до російської влади звільнити Надію – від віце-президента США Джозефа Байдена, державного секретаря Джона Керрі, посла США в ООН Саманти Пауер. До закликів приєдналися кілька сенаторів та троє кандидатів у президенти США: Гілларі Клінтон, Тед Круз та Джон Кейсік.

«Сьогодні почався відлік годин, хвилин, які мають бути максимально насичені такими подіями, які демонструють Росії і Путіну, що весь світ разом. І весь світ закликає до таких речей: припинити війни несправедливі, припинити окупацію Криму; звільнити наших полонених, Надію Савченко, виконати мінські угоди, частиною яких, до речі, якраз є звільнення заручників і полонених, та встановити мир у цій частині світу, в Європі», – заявив посол України у США Валерій Чалий.

Серед присутніх – автор пам’ятника жертвам Голодомору в Україні Лариса Кореляс. Розповідає, що у вікні її майстерні в центрі міста висить плакат з портретом Надії Савченко.

«Цей плакат висить у вікні мого офісу уже два роки. Я сподіваюся, що перехожі звертають на нього увагу. Він навіть вицвів. І на цьому етапі мені залишається лише молитися, що Надія вийде на свободу», – висловилася Лариса Кореляс.

Прийшли й американці, які переймаються українською справою.

«Якщо Росія її не звільнить – вона помре. І вона готова померти, бо вона героїня. Я вважаю важливим прийти сюди і проявити солідарність із Україною проти російської агресії», – каже студент Джордж Баррос.

Ще один протест організували спільно українська та російська громади у Вашингтоні. Місце проведення – резиденція російського посла. Команда зібралася багатонаціональна.

«Мені соромно за те, що у моїй країні зараз немає справжнього суду. Процес над Надією він абсолютно повністю політичний, всі звинувачення притягнуті за вуха. Я дуже уважно слідкував за процесом, адвокати всі аргументи обвинувачення розбили в пух і прах. Потрібно виходити по всьому світу до посольств, потрібно вимагати від урядів тих країн, в яких ми живемо, вживати якихось заходів, здійснювати якийсь тиск на уряд Росії», – наголошує один із протестувальників російського походження Гліб Латник.

«Ми повинні спинити цю ситуацію, коли Росія фактично почала захоплювати заручників. Це дуже небезпечно, так роблять терористи, і світ повинен поставити крапку в цих діях Росії», – продовжує попередню думку активіст української громади Вашингтона Юрій Янковський.

Перехожим, які у годину пік проходили повз протестувальників, розповідали про суд над Надією Савченко. Їм роздавали листівки. В яких закликали звертатися до своїх конгресменів, аби ті порушували питання про звільнення української льотчиці у Конгресі.

Вашингтонці – знають про справу Надії. В американській та світовій пресі за останній місяць опубліковано багато статей про суд над Савченко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я