На голову Новини «Безвіз» зможуть призупинити, якщо реформи в Україні загальмують, – євродепутат

«Безвіз» зможуть призупинити, якщо реформи в Україні загальмують, – євродепутат

112
0

Механізм призупинення дії безвізового режиму перебуває на стадії розробки.

У Європарламенті розробляють механізм призупинення дії безвізового режиму, який дасть йому “важелі для моніторингу імплементації антикорупційного законодавства та судової реформи” в Україні, повідомляють “Українські реалії“.

Про це заявив євродепутат від Польщі, доповідач з питань України у комітеті із закордонних справ ЄП Яцек Саріуш-Вольський у коментарі DW.com.

“Механізм призупинення дії безвізового режиму, який наразі перебуває на стадії розробки, повинен бути доповнений вимогою продовжувати виконання необхідних стандартів та критеріїв”, – наголосив Саріуш-Вольський.

Він також зауважив: безвізовий режим повинен бути наданий Україні вже зараз, проте радить Києву не забувати, що паралельно з цим буде представлено і механізм призупинення “безвізу”, щойно його положення розроблять.

В понеділок увечері комітет Європарламенту проголосував за скасування віз для українців. Після комітету LIBE питання безвізового режиму в жовтні буде розглядати парламентська сесія Європарламенту. Потім рішення затвердить Рада ЄС. Набуття чинності безвізового режиму відбудеться на 21-й день після затвердження або з дати, яка буде прописана в рішенні.

Нагадаємо, що скасування для України, а також Грузії візових вимог для подорожей громадян до Європейського Союзу не відбудеться, доки у Співтоваристві не затвердять нові правила призупинення безвізових режимів з усіма третіми країнами.

В свою чергу, Президент України Петро Порошенко переконаний, що Україна може отримати безвізовий режим з країнами Євросоюзу вже у жовтні.

Раніше стало відомо, що 29 вересня Комітет Європарламенту у закордонних справах розгляне питання надання безвізового режиму з Україною, після чого це питання потрапить на розгляд Європарламенту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я