Новини Безвіз для всіх та ще 5 міфів українців про Євросоюз

Безвіз для всіх та ще 5 міфів українців про Євросоюз

524
0

Сайт Факти ICTV зібрав найбільш розповсюджені хибні уявлення та помилкові твердження про співпрацю України з ЄС.

Представництво ЄС днями оприлюднило заяву, у якій розвіяломіфи щодо мораторію на експорт лісу з України та обгрунтувало свою позицію щодо цього питання.

Сайт Факти ICTV вирішив нагадати, які ще міфи щодо ЄС побутують серед українців.

1. Україна – асоційований член ЄС

Такого формату стосунків із країнами-партнерами в ЄС взагалі не існує. Немає юридично оформленого поняття “асоційоване членство” – тому країна або є членом ЄС, або ні.

В тексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС немає жодної згадки чи обіцянки про майбутнє членство. У преамбулі тексту лише зазначається: “Угода не визначатиме наперед і залишає відкритим майбутній розвиток відносин Україна – ЄС”.  Тож говорити про будь-які строки вступу України в ЄС передчасно.

2. Україна втрачає свій суверенітет 

Насправді у тій самій Угоді про асоціацію між Україною та ЄС не передбачається створення будь-яких наднаціональних органів, а вказується, що рішення і рекомендації готуються “за згодою сторін після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур” (Розділ VII).

Країна передає частину суверенітету, тільки якщо є членом ЄС.

 

3. Угода про асоціацію з ЄС = безвізовий режим

У преамбулі тексту Угоди про асоціацію з ЄС лише визнається “важливість запровадження безвізового режиму для громадян України у відповідний час після створення умов для добре керованого та безпечного пересування людей”.

Натомість процес запровадження безвізового режиму регулюється зовсім іншим документом, який називається План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України (прийнято на саміті Україна – ЄС у листопаді 2010 р.)

ukraina_es_devushki

4. Безвізовий режим – для всіх українців без обмежень

Для безвізової поїздки в ЄС потрібно буде отримати біометричний паспорт, при цьому українці не зможуть перебувати на території держав Шенгенської зони більше як 90 днів протягом півроку.

Безвізовий режим також не дає права на працевлаштування в країнах ЄС та навчання (хіба що йдеться про короткострокові курси до 90 днів).  Перетинаючи кордон Шенгенської зони, українцям слід мати при собі практично всі ті документи, які потрібні для отримання візи.

5. Україну примушують узаконити одностатеві шлюби

Представництво ЄС вже спростовувало цей пункт, наголошуючи, що Євросоюз не встановлює законів щодо сім’ї і не втручається в питання моралі, це залишається питанням національних урядів. В самому ЄС деякі країни-члени узаконили одностатеві шлюби, а в інших шлюб визначається як союз між чоловіком і жінкою.

Коли Україна погоджувала з ЄС низку законів, які мали бути ухвалені для безвізового режиму, туди було включено закони проти дискримінації, але вони не мають нічого спільного з правилами, що регулюють шлюбні відносини. Йдеться про всі різновиди дискримінації на робочому місці, аналогічно до правил ЄС у цій сфері.

eu1

6. Вітчизняний бізнес буде знищено

Що стосується імпорту, мита для європейських товарів зменшаться протягом 10 років, тож у вітчизняних підприємців є час підготуватися, поки зона вільної торгівлі запрацює на повну.

Проблемою України залишається структура експорту до ЄС – в основному, це напівсировинні матеріали. Також українська продукція має відповідати європейським стандартам. Гармонізація законодавства України з європейським, що передбачено Угодою про асоціацію, продовжується.  ЄС є наразі найголовнішим торговельним партнером України, тож вітчизняний бізнес вже присутній там, витримує конкуренцію та має подальші перспективи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я