Новини Безвіз для України. Все, що потрібно знати для подорожей Європою

Безвіз для України. Все, що потрібно знати для подорожей Європою

351
0

Які документи потрібні для подорожей

Є кілька ключових моментів, які варто пам’ятати.

1. Безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Простіше кажучи, українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів.

2. Безвіз не надає права на роботу, навчання і т.п. в країнах ЄС. Мова йде лише здебільшого про ділові чи туристичні поїздки. Або, наприклад, поїздки з релігійною метою чи для відвідування родичів.

3. Для безвізової поїздки потрібно оформити біометричний паспорт.Старий паспорт можна лишити. Якщо в ньому є мультивіза – нею можна користуватися.

І взагалі можна не робити біометрику, а їздити зі старим закордонним паспортом, звертаючись, як і раніше, в посольства по візи. Так роблять, наприклад, деякі громадяни Молдови, бо мають право на безкоштовне оформлення “шенгенки”.

4. Дія безвізу розповсюджується на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 країн-членів ЄС. Але безвізовий режим не діятиме у Великій Британії та Ірландії (обидві не підписали Шенгенську угоду).

Також матимемо право їздити до країн, які не є членами ЄС, але до угоди долучились. Це Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія. Також безвізовий режим розповсюджується на країни ЄС, які не входять у Шенгенську зону, але зобов’язалися підтримувати Шенгенське законодавство. Це Румунія, Болгарія, Хорватія.

Скоріш за все, так само буде й з Кіпром, але можливі нюанси через безпекову ситуацію та кризу з біженцями.

Що треба показати на кордоні

Це питання викликає найбільше дискусій. Деякі в своїй аргументації доходять до абсурдних висновків, що “все лишається як було”, “безвіз несправжній” і на кордон треба тягти із собою ту ж саму купу документів, що й у посольство для оформлення візи. Але це не так.

Є чіткі вимоги, прописані в “Шенгенському прикордонному кодексі”.

Якщо коротко, то з собою потрібно мати лише ті документи, які доведуть прикордоннику, що ви не брешете про мету своєї поїздки. Наприклад, заявляєте, що їдете туристом, а насправді збираєтесь працювати.

Загалом попросити можуть документи, які і так повинні бути з собою. Це бронь готелю або запрошення, якщо збираєтесь жити в друзів чи родичів. Запрошення може бути у довільній формі, а не такій, як її досі вимагали в консульствах. Або ж це може бути запрошення для участі у конференції, виставці, лист від ділових партнерів тощо.

Можуть попросити зворотній квиток, хоча для подорожуючих на авто ця вимога не діє. Зате можуть попросити “автоцивілку” (так звана зелена карта) – поліс страхування цивільної відповідальності власника автомобільного транспорту. Але цей поліс потрібен кожному водієві в Євросоюзі, так само, як права. Також зворотній квиток не вимагатимуть у тих, хто їде в справах бізнесу.

Ще прикордонник може попросити підтвердити платоспроможність. Але це не означає, що треба везти з собою банківські виписки, довідку з роботи тощо. Достатньо продемонструвати платіжну електронну картку і, якщо попросять, баланс – у вигляді роздрукованого з банкомату чеку чи дзвінка на гарячу лінію банку.

Зазначимо, що всі ці речі інколи просять і зараз у тих, хто подорожує з шенгенською візою. Прикордонник може спитати про мету поїздки, зворотній квиток, місце, де плануєте проживати.

Але, що важливо, жодних посвідок про рух коштів на рахунку, довідок з місця роботи, виписок з податкової не потрібно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я