Новини Безпечна енергетика – наша перспектива

Безпечна енергетика – наша перспектива

598
0

25-річчя Чорнобильської катастрофи та цьогорічна аварія на японській «Фукісіма-1» стали наслідками різних причин – людський фактор та стихійне лихо, та ніхто не може виключити що в подальшому не виникнуть подібні чи іншого роду катаклізми. Про це в інтерв’ю "Deutsche Welle" сказав екс-міністр довкілля Німеччини Юрґен Тріттін. Він вважає, що світ повинен відмовитися від атомної енергії.

Вивчаючи досвід проблем атомної енергетики в контексті ядерної безпеки західні аналітики все більше схильні до пріоритетних напрямків альтернативних джерел енергозабезпечення.

25-річчя Чорнобильської катастрофи та цьогорічна аварія на японській «Фукісіма-1» стали наслідками різних причин – людський фактор та стихійне лихо, та ніхто не може виключити що в подальшому не виникнуть подібні чи іншого роду катаклізми. Про це в інтерв’ю "Deutsche Welle" сказав екс-міністр довкілля Німеччини Юрґен Тріттін. Він вважає, що світ повинен відмовитися від атомної енергії.

"Зважаючи на те, що такі катастрофи неможливо виключити на жодній АЕС світу, це може означати лише одне: ми повинні позбутися залежності від цієї технології та якнайшвидше відмовитися від атомної енергії. Німеччина вже йшла цим шляхом, і зараз є надія, що вона до нього не лише не повернеться, а й пришвидшить свій рух", – зазначив Тріттін.

В Україні досі роблять ставку на атомну енергетику, і це ставлення визначається певними політичними та економічними інтересами. Саме тому всі спроби виробляти електричний струм з відновлювальних джерел (причому він був би дешевший) зазнають спротиву олігархій. На відновлювальних джерелах енергії не заробляють таких грошей, як на атомній енергії.

В Європейському Союзі є кілька країн, які живуть без атомної енергії й не планують будувати АЕС. Загалом у ЄС зменшується число атомних станцій. Будуються лише дві нові – у Фінляндії та Франції. У наступні 10-20 років відбудеться радикальне скорочення атомної енергетики в Євросоюзі. Причина, чому в Європі будують мало нових АЕС, та ж сама, що і в США. Там (у США) від 1970-х років не було збудовано жодної нової атомної станції. У порівнянні з газовими або вітряними електростанціями вони малорентабельні. АЕС вигідні лише тоді, коли вони працюють на державних дотаціях.

Не дивлячись на далекоглядні перспективи другої половини минулого сторіччя, світова атомна енергія відіграє другорядну роль. Лише 4% струму в світі надходить від АЕС. Тобто, роль атомної енергетики не відіграє такої значимої ролі у світовій економіці.

Наприклад, у Чеській Республиці, найбільш динамічно з 2008 р. розвивається виробництво електроенергії з поновлюваних джерел. Зокрема, виробництво електроенергії вітряними електростанціями збільшилося, в порівнянні з попереднім роком, на 40% і склало 0,175 млрд. КВт/годин. Теплоелектростанції, які використовують як паливо біомасу, збільшили виробництво електроенергії на 10,9%, що в абсолютних цифрах склало 1,076 млрд. кВт/рік. І успіхи чеських енергетиків – незначні показники на фоні інших країн ЄС. Статистику по Україні знайти не вдалось, хоча на державному рівні одна з пріоритетних стратегічних програм – розвиток енергетики з поновлюваних джерел.
 

Нагадаємо вам, що до поновлюваних джерел відносяться: енергія вітру, енергія сонця, геотермальна енергія, енергія води, енергія землі, енергія повітря, енергія біомаси, енергія газів (попутного, болотного, біогазу).

Покращення ситуації у даному секторі енергетики – вагомий потенціал для економіки України. А якщо врахувати післячорнобильські наслідки та уроки, а особливо слабку базу енергоресурсів держави – то це чи не єдиний шлях покращення енергетичного балансу України.

Для нас, покоління яке пережило наслідки чорнобильської катастрофи на фоні розкрадання власності не тільки нашої держави, але й особистої (у тому числі вкладів у ЗберБанк) має бути не байдуже майбутнє наших дітей. А воно (майбутнє) – це не тільки фінансова стабільність, але й здорова екологічна ситуація, яка досягається і завдяки «екологічній» енергетиці. Справа за можновладцями…

Для справки. Згідно з прогнозом, що базується на національних прогнозах, до 2020 року частка відновлювальної енергетики в структурі виробництва електроенергії в Європейському Союзі до 2020 року сягне 20,3%.
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я