На голову Сфера ЖКГ БЕРЕМО ПРИКЛАД: Село на Івано-Франківщині повністю відмовилося від газу

БЕРЕМО ПРИКЛАД: Село на Івано-Франківщині повністю відмовилося від газу

388
0

У селі Старий Лисець, що на Івано-Франківщині, минулого року не витратили жодного куба газу на опалення школи, дитсадка та адмінбудівель. Тут енергозберігаючі технології використовують ще із 2010 року. Із того часу 70% приватних господарств також відмовилися від газу. П

Про такий успішний приклад розповідає «ЗІК».

У Старому Лисці економити газ почали ще 5 років тому. Програму економії починали зі встановлення твердопаливних котлів у будинку культури і дитсадку.

«Ми власними силами почали економити гроші на енергоносіях. Ми зрозуміли, що краще дати своїм людям заробити, ніж купувати газ у Росії», – зазначив сільський голова Анатолій Лущак.

Щоб обігріти дитсадок, школу, сільраду і клуб, у селі використовують будь-яку придатну деревину. Її вирубують на закинутих сільськогосподарських угіддях, беруть із заростей канави та узбіччя доріг.

«Ми не дозволяємо людям спалювати гілля. Закупивши обладнання, ми перевели опалення на ці ресурси, які використовуємо в комунальній сфері. Наразі ми не витратили ще жодного куба газу», – наголосив сільський голова.

За такі успіхи Рада Європи визнала Старолисецьку громаду найбільш енергоефективною в Україні.

В селі планують облаштувати й лінію з виготовлення паливних палетів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я