На голову Новини Банкіри проти нових критеріїв Кабміну з відбору банків для виплат зарплат бюджетникам

Банкіри проти нових критеріїв Кабміну з відбору банків для виплат зарплат бюджетникам

119
0

Банкіри виступають проти нових критеріїв Кабінету Міністрів з відбору банків для виплат зарплат бюджетникам.

“Ми, як асоціація банків виступаємо проти (нових критеріїв) і будемо докладати зусиль для її (постанови уряду) перегляду”, – сказав віце-президент, керівник управління з розвитку роздрібних продуктів Альфа-банку (Україна) Олексій Пузняк під час круглого столу “Стан банківського бізнесу в Україні. Картковий бізнес” у прес-центрі Українських Новин.

Водночас він висловився стосовно перспектив ринку платіжних карток.

Зі слів Пузняка, близько 2,5 млн клієнтів ліквідованого Дельта Банку й 0,7 млн клієнтів банку “Фінанси та Кредит” будуть шукати нові банки для обслуговування.

З його слів, якщо не буде зростання емісії платіжних карток, то однозначно буде зростання безготівкового обороту за картками, що може становити близько 10-15% цього року.

Директор департаменту аналізу банківського ринку Центру економічних досліджень і прогнозування “Фінансовий пульс” Діляра Мустафаєва повідомила, що найбільш складною для виконання банками буде вимога Кабміну з наявності в портфелі банків ОВДП не менш ніж 20% регулятивного капіталу.

З її слів, у разі набрання чинності вищевказаною постановою частка на ринку платіжних карток Приватбанку може скоротитися на 10%, в “Райффайзен Банку Аваль” на 2%, а частка державних банків (Укрексімбанк, Ощадбанк і Укргазбанк) може зрости на 8%.

На думку голови правління банку “Михайлівський” Ігоря Дорошенка, нові вимоги уряду не відповідають принципам Цивільного кодексу, тому що бюджетники повинні самі вибирати банк для отримання зарплати.

Зокрема, у загальний перелік критеріїв з відбору банків були додані такі: частка активів банка має бути не менш ніж 1,0% активів банківської системи; банк володіє ОВДП не менш ніж 20% регулятивного капіталу; на час проведення конкурсу банк має працювати на ринку не менш як 3 роки; банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізосіб (крім Ощадбанку) і не має заборгованості перед фондом; до банку й пов’язаним з ним особам не застосовувалися санкції протягом останніх 12 місяців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я