Новини Байдужість вінничан – кращий помічник комунальної мафії (ВІДЕО)

Байдужість вінничан – кращий помічник комунальної мафії (ВІДЕО)

335
0

Вінниця – місто комунальної мафії. Ми не раз про це говорили, ви не раз в цьому особисто переконувались. Сьогодні мова піде про одвічну проблему майнових прав. 

Вінниця – місто комунальної мафії. Ми не раз про це говорили, ви не раз в цьому особисто переконувались. Сьогодні мова піде про одвічну проблему майнових прав. 

 

 

Минулого року ініціативна група вінничан розкрила комунальну аферу міськвиконкому Вінницької міської ради і тодішнього її очільника.

 

Не буду вдаватись в подробиці та нагадаю, що наш міськвиконком віддав «бездвоздмездно, то есть даром», в абсолютне користування приватній структурі ЖЕО, тільки 40 об’єктів нежитлової комунальної власності територіальної громади та 763 житлових багатоповерхових будинків спільної власності.

Може, хтось не знає, то комунальна власність – це наша з вами власність на майно, яке використовується для спільних потреб.
А біда в тому, що питання майнових прав і досі не є врегульованим, а проблематику його не розуміють ані місцева влада, ані самі мешканці міста – власники майна, про яке вони і не підозрюють.

 

Для початку спробую навести один приклад, так би мовити, простими словами.

 

Уявіть собі, що ви є власником приватного будинку, в якому, приміром, два поверхи та повноцінний підвал… котельня, гараж тощо. А ще – вам пощастило, і будинок цей побудовано на присадибній ділянці соток із десять. Проте, на утримання такого щастя (прибрати, трубу десь полагодити, сміття вивезти, газон підстригти і т.д.) у вас просто немає часу, бо людина ви вочевидь зайнята. Що ж ви зробите? Звичайно! Ви винаймете собі домогосподарку чи певну, як це модно зараз казати, клірингову компанію. І все наче добре, у вас укладений договір, вам ремонтують трубу в підвальному приміщенні, вивозять сміття тощо, а ви за це справно платите гроші. Коротше кажучи, живете ви зі своєю родиною в своєму будиночку досить щасливо.

Одного разу, коли ви стомлений повертаєтеся з роботи, то бачите, що у підвальному приміщенні вашого будинку оселилися невідомі люди… наприклад, якісь заробітчани з сонячної Азії… або відкрився офіс фірми ТОВ «Ромашка». Що це?! А все просто – ваша домогосподарка здала ваш підвал в оренду. Та й це ще не все – вона орендну плату собі «в кишеню» кладе! А завтра на фасадній стінці вашого будинку домогосподарка розмістить сяючу рекламу «Ковбаскофф», а на присадибній ділянці з’явиться «ларьочок «Преса», де будуть торгувати цигарками та газетами (оренду, знову ж таки, платитимуть не вам).

Ну як, ви б промовчали? Змирилися б з такою ситуацією?! Хтось може гнівно відповісти – «Ні! Ніколи! Та я б їх…!!!» А в реалії ситуація виглядає саме так. З тією лише різницею, що в ролі приватного будинку виступає багатоповерхівка, в якій ви мешкаєте, в ролі «домогосподарки» виступає ЖЕК, а в ролі вашої родини – ваші сусіди… Справедливості заради слід зазначити, що протягом останніх років роль «домогосподарки» на себе все активніше перебирає міська рада. Пов’язано це зі змінами в законодавстві щодо оренди комунального майна. Так, всі допоміжні приміщення у вашому будинку, а також комунікації, опорні конструкції, ліфти тощо здаються в оренду саме «під соусом» здачі комунального майна. Ніхто не зважає на те, що каже закон – це майно (будинок) не є комунальним, а спільною власністю співвласників квартир. І така ситуація не лише у Вінниці – так по всій країні.

Ви дійсно не знали, що згідно чинного законодавства України, весь багатоквартирний будинок як цілісний комплекс (з усіма допоміжними приміщеннями, обладнанням та комунікаціями) є спільною власністю усіх мешканців цього будинку? Все це належить лише вам, та аж ніяк не ЖЕКу, міській владі, державі?

Абсолютна більшість вінничан уяви не має про те, кому належать багатоквартирні будинки, в яких вони мешкають. Виходячи з досвіду спілкування скажу, що версії приналежності бувають різні. Дехто вважає, що будинок належить ЖЕКу, дехто – міській раді чи державі, були навіть версії приналежності будинків до БТІ. А ще всі свято вірять у магічне «совкові» слова «на балансі міста».

Тобто, квартира – моя, а підвал, ліфт, горище, комунікації, прибудинкова територія і т. д. – все на якомусь (чи у когось) «на балансі». Це, до речі, дуже зручна позиція для тих, хто звик ховатися в стінах своєї квартирки від будь-якої відповідальності. Таким людям хотілося б повідомити, що, виходячи з їхньої логіки, все, на що у них є право власності – це повітря між стінами їх окремо взятої квартири!

 

 

 

Така байдужа позиція вінничан справно грає на руку комунальній мафії, яка краде та розпродує майно і землю територіальної громади.

 

А тим часом, міськвиконком почав приймати Рішення, якими багатоквартирні будинки ставились на баланс як комунальна власність міста!

 

Відчуття вседозволеності та безкарності міськвиконком, призвело до того, що вони вкрали (поставили на баланс міськради) навіть кооперативні будинки та їх прибудинкові території.

Зокрема, спільна власність громадян – будинки, обладнання, прибудинокві території, конструкції та споруди, які приватизували громадяни разом з квартирами, в наслідок злочинних дій міськвиконкому та її мера стала раптово комунальною власністю.

Ви скажете: «Здається трохи просвітлішало! Ми вже розуміємо, що допоміжні приміщення наша спільна власність. Ми розуміємо, що всі коммунікації за межами квартири, але всередині будинку, також наша спільна власніть. Ми навіть розуміємо, що всі надвірні конструкції, чи як висловився Конституційний Суд «елементи зовнішнього благоустрою» теж наша спільна власніть. Але чому, коли ми пишемо скарги, чи запити, то нам міськвиконком, чи ЖЕК, чи інша установа пише, що будинок в їхній власності і земля, яку ми називаємо прибудикова територія теж в їхній власності?»

Я вам відповім: «Тому що ви маєте справу з комунальною мафієї, яка дурить вас. Ця мафія вже сьогодні володіє та розпоряджається вашим майном і в той же час вимагає з вас плату за обслуговування цього майна!»
Це чиста афера поєднана з жорсткою коррупцією.

Міськвиконком вилучив майже всі наші будинки та все наше майно, що було в середені будинків та на прибуднковій території. Вони вилучили в нас самі прибудинкові теріторії. І все це вони почали продавати чи надавати в користвування громадянам та бізнесменам з правом викупу. Так в кожному дворі виникли гаражі, приватні будівлі, кав’ярні та інші приватні об’єкти.
І саме тому всі наші двори виглядають, як суцільна стоянка автівок.

Але віддати нашу власніть це пів біди. Тепер міськвиконком, що під впливом мера приймає Рішення, вимагають з нас оплачувати за обслуговування будинків та прибудинкових теріторій чималенькі кошти.

Якщо вони пишуть вам, що все це належить виконкому Вінницької міської ради, тобто є комунальною власністю, то ніхто з власників квартир не повинен їм платити за ці послуги. Тому що все комунальне майно, в тому числі обслуговування та прибирання фінансується з бюджету, згідно Закону «Про благоустрій»!

Тепер ви розумієте? Вони не тільки відібрали нашу власність та нею розпоряджаються, але й незаконно примушують платити за послуги, які має фінансувати бюджет.

Питання власності на будинок та землю, яку прийнято називати прибудинковою теріторієї пояснюється так само просто.
Все це є нашою спільною власністю. Власнітю тих, хто приватизував квартири.

Тобто ви маєте чітко усвідомлювати, що ви і тільки ви є спільними власниками своїх багатоповерхових будинків. А той факт, що міськвиконком, чи ЖЕК кажуть, що то їхня власність, то це ще буде предметом розгляду підрозділів, які відповідають за боротьбюу з коррупцією.

В завершенні я скажу вам, що для порозуміння з нашим міськвиконкомом, потрібно йти не до суду, а до правоохоронних органів, які займаються боротьбою з корупцією. Бо дії міської ради по фактам вилучення спільної власності громадян є зловживанням службовим становищем, перевищенням службових повноважень, підробкою документів, розкраданням власності та порушенням ще низки кримінальних статей.

З першого ж речення в цій статті я зазначив, що вважаю описане питання найбільш заплутаним та проблемним. Чому? Допоки люди не усвідомлять, що кому належить, та не зрозуміють, що вони є реальними власниками будинків, прибудинкових територій, а згідно конституції – і влади, вони ніколи не зрозуміють, що ЖЕКи та місцеві чиновники з депутатами – лише найняті ними працівники та управлінці, а не начальники та небожителі. І допоки люди всього цього не збагнуть, терміни «місцеве самоврядування» та «народовладдя» так і залишаться пафосним пустопорожнім набором звуків!


Не будь байдужим! Приходь навчатись захищати свої права та своє майбутнє!

 


вул.Соборна, 52, оф.206 , тел. (0432)67-10-96

 


Більш детальніше: golos-narodu.com.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я