Новини Байден сподівається увійти в історію завдяки Україні, але не хоче перезавантаження корумпованої...

Байден сподівається увійти в історію завдяки Україні, але не хоче перезавантаження корумпованої влади? – західні ЗМІ

287
0

“Хороша була мандрівка. Справжньою честю було виголосити промову перед Радою. Сподіваюсь вони сприйняли відвертість та дух мого звернення. У цієї країни є другий шанс розбудувати реальну демократію; заради цього другого шансу молоді люди у Раді (можливо Байден мав на увазі Майдан – прим. ГА) віддали своє життя.

Як я сказав у промові, перед Україною дві загрози: агресія Росії та повальна корупція. США готові допомогти побороти обидві. І якщо українці зможуть перемогти, то без сумніву ця українська Рада увійде в історію, як батьки-засновники нової, першої в історії справді демократичної, вільної України. На це я сподіваюсь”, – так коротеньку промову по завершенні візиту в Україну на борту літака виголосив віце-президент США Джозеф Байден.

 

Місія Байдена до України, його промова, особиста роль у процесах в Україні та, навпаки, роль України у політичному спадку Байдена – цього тижня опинились у центрі уваги провідних ЗМІ США.

Впливові видання New York Times та Bloomberg зв’язку Байдена з Україною присвятили цілу серію матеріалів. Не обійшли ані того, що близькість сина віце-президента США Гантера Байдена до сумнівних оборудок в Україні кидає тінь на палкі заклики Байдена-батька побороти там корупцію.

Байден особисто зацікавлений у тому, щоб Україна досягла успіху – – пише Пітер Бейкер у матеріалі на сторінках The New York Times “Байден знову знайшов себе і має час лишити по собі слід“.
 Довіра до антикорупційних закликів віце-президента США може зменшитись через те, що його син Хантер пов’язаний із однією із найбільших газових компанії України Burisma Holdings
 

“Україна це улюблений проект Байдена. Майже одразу після того, як він оголосив, що не братиме участі у виборах президента США він звернувся до своїх помічників з проханням якнайшвидше організувати йому поїздку до України, вже 5-ту за останні 7 років. Можливо Байден це найпалкіший захисник України в адміністрації Обами, де інші фокусуються на Сирії та інших викликах. Хоча інші можливо бажають співпрацювати з Росією щодо питань Близького Сходу, Байден, натомість, переконаний, що Україною не можна жертвувати”, – пише Бейкер.

 

 

Байдену лишилося дещо більше року на посаді і в Україні він вбачає шанс лишити по собі слід в історії – вважає Бейкер.
На особливий зв’язок інтересів Байдена (лишити по собі слід в історії) та України (мати впливового друга у Білому домі) звертає увагу і видання Bloomberg. Там вказують – навіть час подорожі Байдена до України говорить про багато що.

“Віце-президент США провів два дні у Києві переконуючи українців, що про агресію Росії проти України не забуто, у час коли у США всі говорять про Дональда Трампа, Обама та інші світові лідери коцентруються на подоланні терористичного угрупування “Ісламська держава” у Сирії та Іраку та його радикалізованих послідовників по всьому світу, включно із самими США”, – пише видання.

 

МІСЦЕ РОБОТИ СИНА БАЙДЕНА КИДАЄ ТІНЬ НА ЙОГО ЩИРІСТЬ?

 

Натомість кореспондент The New York Times Джеймс Райзен у матеріалі “Джо Байден, його син та питання українського олігарха” звертає увагу на те, що особиста близькість сина Байдена Гантера до, можливо, сумнівних оборудок в Україні створює негативне тло для зусиль самого Байдена-батька спрямованих проти української корупції.
 
У своїй промові у Раді Байден атакував “ракову пухлину” корупції , яка не дає Україні стати успішною демократією, але практично він закликав Україну зберігати стабільність

“Довіра до антикорупційних закликів віце-президента США може зменшитись через те, що його син Гантер пов’язаний із однією із найбільших газових компаній України Burisma Holdings та її власником Миколою Злочевським, колишнім міністром екології в уряді президента Януковича, якого було вичавлено із країни”, – пише Райзен.

 

Матеріал наводить заяви відомих західних експертів, які переконані, що факт працевлаштування Гантера Байдена у компанії Злочевського кидає тінь не лише на щирість закликів його батька, а і на США взагалі.

“Якщо поглянути на ситуацію із Гантером Байденом, з одного боку треба віддати належне його батьку за антикорупційні заклики, але я думаю, на жаль, це (місце роботи Гантера Байдена – прим. ГА) дає сигнал щодо США, у які хочуть вірити чимало країн, а саме, що Америка лицемірна у цих питаннях”, – заявив Едвард Чоу з впливового аналітичного центру CSIS.

“Хочу вірити, що хтось з наближених до віце-президента провів комплексну перевірку правових аспектів цієї ситуації. Маю сказати, що сподіваюсь, що це відбулось. Сподіваюсь, що була якась оцінка ситуації, бо на моє переконання віце-президент зробив гарну роботу озвучивши в Україні заклик до боротьби із корупцією, і було би прикро побачити, як щось зводить це нанівець”, – заявив виданню Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні та експерт впливового аналітичного центру Brookings Institution.

БАЙДЕН ХОЧЕ ПОБОРОТИ КОРУПЦІЮ БЕЗ ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ВЛАДИ, ЯКА Є ЇЇ ПРИЧИНОЮ?

Натомість інші вважають, що уся місія Байдена до України, включно із його емоційною промовою, мала суто символічну цінність.

Суть: США хочуть, щоб Україна створювала якомога менше проблем
 

“Байден озвучив в Україні повідомлення, які заперечують одне одного”, – пише у авторській колонці “Байден сказав Україні робити … нічого” у Bloomberg View, відомий політичний оглядач Леонід Бершидський.

 

 

 
 

 

Він відзначає – в Україні корупція, серед іншого, асоціюється із фігурою голови уряду та існує переконання, що її подолання можливе лише внаслідок перезавантаження владної системи. Натомість у США вбачають у Яценюку важливу складову стабільності Україні, і бажали би уникнути дочасних парламентських виборів (бо місцеві вибори в Україні засвідчили посилення популярності націоналістів та партій, які представляють колишній режим – прим. ГА), які могли би послідувати за відставкою Яценюка, якої хочуть українські борці із корупцією.

“Промова Байдена у Раді пролунала після зустрічей з українськими посадовцями, на яких віце-президент, помічниця держсекретаря Вікторія Нуланд та посол США Джеффрі Пайєтт просували дуже помірковану лінію: лишіть при владі охоплений проблемами уряд та працюйте над виконанням Мінських угод з Росією, щоб закінічити війну на сході. Суть: США хочуть, щоб Україна створювала якомога менше проблем”, – пише Бершидський.

“У своїй промові у Раді Байден атакував “ракову пухлину” корупції , яка не дає Україні стати успішною демократією, але практично він закликав Україну зберігати стабільність, а значить зберегти корумповану систему,у якій посіпаки голови уряду та президента ділять між собою доступ до все ще багатьох можливостей доїти нещасну країну”, – гостро резюмує ситуацію в Україні Бершидський.

Оглядач вважає – відмова США від “перезавантаження” в Україні означає, що там нічого не зміниться.

Натомість деякі українські реформатори очевидно побачили у візиті Байдена зовсім інші месіджі, аж до сигналів про майбутні зміни в уряді.

 

“Останні слова Байдена на українській землі. Ні слова про підтримку Яценюка. Зате згадав про “молодих людей у Раді”, які отримали другий історичний шанс побудувати справжню демократію.”, – написав у себе на сторінці народний депутат Сергій Лещенко.

 

Вже незабаром ми дізнаємося, хто виявився правий в оцінці візиту Байдена.

Дивіться також: Росія має перевагу над НАТО на сході та півночі Європи, і ось, як це виправити – військовий експерт.

ukrainian.voanews.com

 

 

 

 
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я