На голову Новини Автономне опалення залишить вас поза законом

Автономне опалення залишить вас поза законом

149
0

 Українців каратимуть за відключення від централізованого опалення. При цьому холодні батареї і «космічні» рахунки – не аргумент, щоби відмовитися від неякісних послуг.

Українців каратимуть за відключення від централізованого опалення. При цьому холодні батареї і «космічні» рахунки – не аргумент, щоби відмовитися від неякісних послуг. Система проста – або плати втридорога теплоенерго, або… А «або» не існує, бо ринок з надання послуг тепла в Україні монополізований.

В деяких містах встановлення індивідуального опалення заборонено, в деяких перейти на автономні джерела тепла можна тільки всім будинком, і тільки в тому випадку, якщо така можливість передбачена системою теплопостачання. Незгодних з такою комунальною політикою держави – каратимуть.

«Щоби абоненти теплопостачання масово не відмовлялися від послуги, чиновники вирішили посилити порядок переходу на індивідуальне опалення та ввести штрафи для тих, хто самовільно відключився від теплових мереж»,  пише видання «Ділова столиця». Приводом для таких висновків став розроблений Нацкомпослуг проект, який пропонує внести зміни до законів «Про теплопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги», а також до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». 

«…Нацкомпослуг спромоглася вимостити дорогу до пекла, породивши нормативно-правовий акт, який фактично закріплює за комунальниками право тримати споживачів на короткому та жорсткому паску та карати їх  штрафуючи  гривнею як заманеться»,  написав у блозі на УП експерт-консультант з питань ЖКГ Іван Смольний.

Наприклад, за відключення від теплопостачання споживач не тільки буде покараний штрафом у розмірі 1700-3400 гривень, але  й зобов’язаний за свій рахунок відновити централізовану систему в її первозданному вигляді. Далі ще цікавіше. За самовільне підключення до системи і безкоштовне користування тепловою енергією, фактично її розкрадання, передбачено штраф у розмірі 85-510 гривень. Тобто  красти в держави відчутно менший злочин, ніж відмова від неякісних послуг?

Жорстку позицію щодо споживачів чиновники пояснюють тим, що хаотичні відключення призводять до руйнування системи централізованого теплопостачання як цілісного комплексу. Крім того, масова установка котлів створює небезпеку для самих же мешканців будинків. Та у медалі є і інший бік. Але чиновники воліють не помічати поганої якості послуг і захмарних тарифів. В Україні немає єдиного алгоритму формування тарифів на тепло. Тому не виключено, що в багатьох містах цифри просто взяті зі стелі.

На будь-якому конкурентному ринку підприємство, що надає дорогі неякісні послуги, швидко і безслідно зникає. Сфера українського ЖКГ  незрозумілий виняток. Бо впродовж багатьох років всі так звані реформи зводяться до того, щоби лише відтягнути кінець безнадійних теплоенерго, а не спрямовані на те, щоби зробити ринок конкурентним, а послуги якісними і доступними. В підсумку, звісно, потерпає споживач. Він немає вибору і залишається сам на сам з холодними батареями і космічними тарифами.

Висновок зрозумілий. Якщо всі масово почнуть відрізатися від неякісного і дуже дорого опалення то наші монополісти залишаться без прибутків. І тому вони вигадують й лобіюють через міністерства нові схеми закабалення населення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я