На голову Новини Автомайдани їдуть у Вінницю знімати начальників поліції

Автомайдани їдуть у Вінницю знімати начальників поліції

153
0

Фотоконкурс Вінниця Новини Афіша Стиль Життя Спец-Теми Допомога Армії І Пораненим Автомайдани їдуть у Вінницю знімати начальників поліції 16 4 5 3 1 Події у Вінниці вчора 10:43 36 2436 переглядів Гвалт. Вимагати, як мінімум, відсторонення шефа поліції Антона Шевцова і його нового заступника Олександра Селіверстова будуть 10 березня. На останнього теж знайшли компромат. Він, керуючи міліцію в Стаханові, начепив на себе «колорадку».

«Більше не допустимо сепаратизму в Україні! Досить мовчати! Збираємось у Вінниці 10 березня». Такий клич у Фейсбуку пустила активіста Таїса Гайда, яка вимагала спершу відставки призначеного начальником обласної поліції кримчанина Антона Шевцова, а тепер каже і про відставку його нового заступника Олександра Селіверстова.

Новопризначений зам теж, як і Антон Шевцов, раніше працював на Чернігівщині. Доти – в міліції Луганської області. Він теж каже, що рік прослужив у АТО. На своїй першій прес-конференції розповідав: – На Луганщині немає жодного населеного пункту, у зачистці якого б я не брав участі…

Але претензія до Селіверстова не через службу в АТО. Він очолював міліцію Стаханова. Якраз у період, коли там починалися проросійські мітинги. В Ютубі можна знайти відео з мітингів стахановців. На одному з таких записів – перед мітингувальниками виступає Олександр Селіверстов. Каже, що він за законність і проти кровопролиття, а коли на нього тиснуть маси, чіпляє собі на куртку георгієвську стрічку. «Вінниця, до вас прийшов руцький мір в повному боєкомплекті», – відреагувала на появу у Антона Шевцова нового заступника Таїса Гайда.

А стаханівські журналісти свого часу писали: у них міліція затримувала активістів, які розклеювала листівки «Луганщина – це Україна», а її начальник закривав очі на появу російського прапора на міськраді. На прес-конференції в квітні 2013 (запис теж є в Ютубі), Олександра Селіверстова спитали про прапор. – Да, висит российский флаг, – відповів він. – Просто мы не дали ситуации обостряться с этим флагом. Тем более, что он висит там не один… Мы обращались к мэру. Мэр говорит, что ничего тут такого… Мера Стаханова Юрія Борисова згодом арештували. Йому висунули звинувачення в посяганні на територіальну цілісність України і організацію референдуму. Думку Олександр Селіверстова про референдум, до речі, можна почути на тому ж відео з «колорадкою». Він, як начальник міліції, сказав: раз референдум буде на всій території Луганщини, то і в Стаханові міліція процесу не завадить. Серед вінницьких користувачів Фейсбуку днями розійшовся документ, датований червнем 2014 року. Це відповідь начальника міліції керуючій справами Стаханівського виконкому Вікторії Бахмат. Жінка інформувала головного правоохоронця міста про появу на будівлі нового прапора – «Луганської народної республіки». Селіверстов їй відписав: «У вказаній в заяві події ознак кримінального правопорушення не вбачається».   – Активісти, які жили в Стаханові, знайшли мене і надали дуже багато інформації, – каже вінничанка Таїса Гайда. – В березні, коли ще в Стаханові була українська влада і начальником був Селіверстов, міліція нічого не робила, щоб зупинити мітинги. Вони спочатку були маленькі, потім більші, більші. Далі з Луганська стали приїжджати озброєні люди і почалися страшні ситуації. В центрі міста у них висіли величезні плакати з фотографіями усіх активістів й написом, що фашистів треба знати в обличчя. Вони зверталися в міліцію, міліція плакати не знімала, бездіяла.

– 10 березня будемо вимагати відсторонення Шевцова і його заступника Селіверстова на час проведення перевірки, як мінімум, – говорить активістка про акцію Автомайданів на площі Небесної Сотні. – Тому що такі люди в комплекті – і начальник, і зам – це вже занадто.   «Чисто бабло і ніякої політики» У Вконтакті є спільнота «Свідомі Українці Стаханова». Останнє відео в ній – відео-розповідь блогера TVgolosnaroda про останні вінницькі призначення. Він у відповідь на версію Таїси Гайди про загрозу з боку Придністров’я через сепаратизм у поліції говорить ось що: – Гайда неправильно визначила кінцеву загрозу. Навряд чи Шевцов зможе привести 30-тисячне військо для захоплення Вінниці. Найвірогідніше, досвідчена і перевірена на зоні АТО команда Анатолія Науменка (колишнього керівника Луганської поліції, якого звинувачували в “кришуванні” контрабанди, – ред.) в особі Шевцова і Селіверстова, призначена міністром Аваковим для контролю потоків контрабанди через кордон з Молдови і так званого Придністров’я. Чисто бабло і ніякої політики.

vn.20minut.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я