Економіка Авто з Європи без «розтаможки»: правда чи чергове шахрайство

Авто з Європи без «розтаможки»: правда чи чергове шахрайство

365
0

Нещодавно до мене звернувся знайомий з цікавим питанням. Питав, чи реально ввезти до України авто з ЄС і не “розмитнювати” його.

Дав мені координати фірми, яка нібито такі послуги пропонує. Різні речі я чула про обіг транспортних засобів, але щоб таке було можливе… Словом, питання мене зацікавило і мені вдалось з’ясувати таке, пише у своємублозі на Обозреватель аналітик, аспірант Варшавського університету Наталія Журавська.

Уявімо собі, що Ваc зацікавила така можливість. Фірма, назви якої не вказуватиму, пропонує послуги пошуку такого авто, попереджаючи, що якісна машина в Європі теж коштує не три копійки. Натомість ця вартість компенсується значно кращим технічним станом.  І тут я з ними згодна.

Після підписання договору про надання послуг фірма береться за пошуки авто і висилає клієнту різні варіанти, додаючи фото тих машин. Я не уявляю собі, як можна наважитись на вибір авто, не побачивши на живо, але діло таке.

Далі пишуть, що з потенційним клієнтом фірма, що зареєстрована, скажімо, в Польщі, укладає агентський договір. Згідно з цим договором, покупець машини стає агентом фірми в Україні. Його обов’язки теж окреслені, але це формальність. Суть в тому, що власником авто є фірма, а не Ви. Так, такий автомобіль дійсно можна ввезти до України без мита. Раз на рік потрібно перетнути кордон і в’їхати до тієї країни, де фірма зареєстрована (скажімо, до Польщі). В підсумку маємо:

  1. Власником авто є закордонна фірма, яка укладає агентський договір з Вами. Те, що фірма є власником, написано в договорі. Тобто в будь-який момент фірма може у Вас забрати авто і матиме на це повне право. Ви нічого не доведете. Не думаю, що такого типу фірми налаштовані забирати у своїх “клієнтів” машини, але така ймовірність є, і з цим треба рахуватись.
  2. Я не знаю, як в різних країнах ЄС виглядають втрати, пов’язані з агентськими договорами.  Можна припустити, що Ви не втратите нічого, будучи однією зі сторін. Але якщо Ви цей договір розірвете, машину теж доведеться віддати, адже вона перебуває на балансі фірми, яка уклала з Вами такий договір.
  3. Раз на рік Ви повинні в’їхати до країни, де зареєстрована фірма. Це теж тягне за собою витрати.
  4. В разі припинення діяльності тієї закордонної фірми, Вам доведеться віддати їй машину, оскільки вона перебуває на її балансі.
  5. Враховуючи перераховані чинники, Ви не зможете продати таке авто. Доведеться Вам заїздити його до кінця або віддати комусь у безкоштовне користування без переоформлення.

Маючи на увазі сказане, варто замислитись, чи хочете Ви купувати машину, усвідомлюючи, що можете втратити її в будь-який момент. Хіба що Ваші доходи дозволяють Вам не боятись цього або ж у Вас є підстави довіряти закордонним партнерам.

Фірма-посередник пропонує ще другий варіант: відкриття підприємницької діяльності в ЄС. Майте на увазі, що після реєстрації такої діяльності навіть за відсутності будь-яких операцій Вам доведеться платити збори за соціальне страхування. Наприклад, у Польщі для іноземців, котрі не мають дозволу на постійне перебування або навчання, це сума на рівні 300 євро за місяць. Для тих, які мають такі дозволи, протягом перших двох років ця сума є нижчою. Якщо Ви постійно проживаєте в Україні, у Вас не буде підстав такий дозвіл отримати. Але це вже інша тема. Можливо, в інших країнах-членах ЄС це будуть менші видатки.

Теж варто замислитись, чи вигідно Вам щомісяця платити соціальний збір і оплачувати послуги бухгалтера, який буде здавати за Вас звіти (навіть за відсутності діяльності як такої). Рішення приймаєте Ви.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я