Новини Асоціація Україна-ЄС: за крок до мрії

Асоціація Україна-ЄС: за крок до мрії

337
0

Нідерланди зробили великий крок до завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Нижня палата парламенту у вівторок увечері схвалила законопроект про введення в дію ратифікації Угоди між Україною та Європейським Союзом. Таким чином, якщо даний законопроект ствердно проголосує сенат і він стане законом, Нідерланди введуть у дію своє рішення про ратифікацію, прийняте у 2015 році та зупинене через призначення референдуму, пише Укрінформ, повідомляє Голос народу.

Фото: le360.ma

За документ проголосували 89 депутатів Нижньої палати, проти – 55. Зокрема, “зелене світло” завершенню ратифікації у Нідерландах дали коаліційні VVD та PVdA, а також опозиційні D66 та GroenLinks.

Нідерландські депутати підтримали рішення після того, як на рівні глав держав та урядів ЄС було ухвалено окрему декларацію, яку Нідерланди виставили як умову для завершення ратифікації.

ор

Берт Кундерс і Павло Клімкін

Як уже говорилось, декларація, схвалена у Брюсселі у грудні минулого року, не передбачає змін чи додаткових положень до угоди. За словами прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, вона є роз’ясненням “чим є угода і чим вона не є”. Наприклад, у ній йдеться, що Угода сама по собі не передбачає членства України в ЄС, вільного пересування робочої сили, обов’язкової оборонної співпраці чи фінансової допомоги. Такий варіант уряд Нідерландів знайшов, щоб зняти занепокоєння частини виборців, які висловлювалися під час кампанії до референдуму “проти” угоди, та водночас ратифікувати документ.

Для завершення ратифікації законопроект має бути також затверджений Верхньою палатою парламенту – сенатом країни. На відміну від Нижньої палати, у Верхній палаті урядові партії – в меншості. Навіть за умови підтримки двох опозиційних партій D66 та GroenLinks, які стали на сторону коаліції, у сенаті поки не вистачає кількох голосів. Усі погляди спрямовані на ще одну опозиційну партію CDA. Її лідер Сибранд Бума заявив, що його політична сила виступає за виконання результатів референдуму, якими б вони не були. Відповідно, під час голосування у Нижній палаті парламенту партія CDA висловилася “проти” законопроекту. Однак, за даними голландських медіа, більшість голосів у сенаті може бути знайдена завдяки низці проєвропейськи налаштованих сенаторів від CDA, які проголосують за ратифікацію документа.

Втім, найвірогідніше до виборів у Нижній палаті парламенту, які пройдуть 15 березня, сенат країни не встигне завершити ратифікацію. Це пов’язано не з виборами до Нижньої палати, які самі по собі не впливають на конфігурацію сил у Верхній палаті, а з тим, що процедурно розгляд питань у сенаті займає біля трьох місяців. Тому, як очікується, голосування щодо завершення ратифікації у Верхній палаті відбудеться вже після 15 березня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я