На голову Новини Археологи знайшли у Чернігові давньоруське підземелля

Археологи знайшли у Чернігові давньоруське підземелля

209
0

У Чернігові, за 15-20 метрів від схилу, де розташовані всесвітньо відомі Антонієві печери, археологи знайшли невідоме раніше підземелля кінця XVII – початку XVIII сторіч, з якого, ймовірно, йде підземний хід.

Про нього на прес-конференції розповів завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Володимир Руденок.

“У минулому році нам вдалося потрапити на територію приватної садиби, попередні господарі якої були до нас не надто люб’язні, і виявити достатньо цікаву підземну споруду кінця XVII – початку XVIII сторіч, без сумніву, культового призначення”, – сказав Руденок.

Відомий у Чернігові дослідник печер розповів, що підземелля знайдено на схилі яру навпроти Іллінської церкви. Цей схил був досить добре досліджений у ХХ столітті, і в ньому було знайдено чимало давньоруських печер. Відтак, вважалося, що й шукати там більше нічого. І ось приємна несподіванка – ще одне підземелля із замурованим цеглою, імовірно, підземним ходом.

Під забудову земельна ділянка з цією печерою була віддана в 1951 році. Родина, яка її отримала, кілька років навіть жила у цій викладеній цеглою споруді. Пізніше збудувала поряд дерев’яний будинок і переселилася туди. Відтоді підземелля використовується у господарських цілях.

Починається воно дев’ятьма сходами шириною 2,6 м, які круто спускаються вниз. Вони ведуть у приміщення площею 12 кв. м зі стінними нішами, яке археологи умовно назвали каплицею. Звідти ж углиб схилу йде вузький підземний хід. Він теж починається сходами, а закінчується муруванням. А що за тією стіною – поки що невідомо.

“Там має бути щось найцікавіше”, – зазначив Руденок.

За його словами, із власниками садиби є домовленість про продовження дослідження підземелля. А поки що археологи припускають, що воно є частиною комплексу підземних споруд Новоантонієвих печер, які використовувались для поховань. Адже і план новознайденого приміщення, і розміщення стінних ніш, і його розміри такі ж, як і в раніше виявлених поряд і досліджених печерах.

“Цілком можливо, що це було колись одним-єдиним давньоруським комплексом, перебудованим у XVIII сторіччі”, – сказав археолог.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я