На голову Новини Археологи знайшли в Україні храм віком 6 тисяч років

Археологи знайшли в Україні храм віком 6 тисяч років

155
0

 На території Кіровоградської області знайдено руїни величезного стародавнього храму з людиноподібними фігурками та зі залишками тварин, принесених у жертву.

 На території Кіровоградської області знайдено руїни величезного стародавнього храму з людиноподібними фігурками та зі залишками тварин, принесених у жертву.

 

 

Знахідку зробила група британських і українських археологів. Про це на щорічному конгресі Європейської асоціації археологів розповіли Наталія Бурдо та Михайло Відейко, пише Live Science.

 

За даними вчених, площа храму становила 60 на 20 метрів. Це була двоповерхова споруда, зроблена з дерева та глини, з внутрішнім двором в з портиками за периметром.

 

Усередині споруди було виявлено вісім глиняних плит, на одній із яких знайшли безліч обгорілих кісток ягнят, яких, судячи з усього, принесли в жертву.

 

Підлогу та стіни всіх п‘яти приміщень другого поверху було пофарбовано в червоний колір.

 

На першому поверсі дослідники виявили сім додаткових платформ і внутрішній двір, усипаний кістками тварин і фрагментами кераміки.

 

Храм було виявлено під час розкопок доісторичного поселення поблизу села Небелівки Новоархангельського району. Останні дослідження об‘єкта показали, що давнє поселення займало площу близько 238 гектарів. На 50 вулицях розташовувалися понад 1,2 тисячі будівель.

 

Учені встановили, що знахідка хронологічно належить до часів трипільської культури мідного віку (5500-2750 роки до Р. Х.). Вік храму – близько 6 тисяч років.

 

Знайдений в Україні храм схожий на культові споруди Близького Сходу того самого періоду. Як зазначають археологи, шумерський храм Еріду, якому близько 6 тисяч років, також було поділено на окремі кімнати.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я