На голову Економіка Антимонопольний комітет ЧОМУСЬ залишив пільги для компанії Ахметова в 1 мільярд на...

Антимонопольний комітет ЧОМУСЬ залишив пільги для компанії Ахметова в 1 мільярд на рік!

531
0

Антимонопольний комітет на засіданні 30 січня 2020 відмовився погодити проєкт постанови НКРЕКП “Про затвердження змін до Кодексу Систем передачі”, який був спрямований на поширення тарифу на передачу для експортерів елетроенергії.

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на джерело в урядових структурах.

Під час обговорення представники НКРЕКП і Мінекоенерго висловились за те, щоб експортери платили тариф “Укренерго”. Проти, зокрема, виступили представники ДТЕК, а також – нардепи Олексій Кучеренко (Батьківщина) та Вікторія Гриб (Опозиційний блок).

Також проти цієї плати виступила представниця “Енергоатому” Вікторія Дудченко, пишуть “Наші гроші”.

Водночас Секретаріат Енергетичного співтовариства рекомендував НКРЕКП не затверджувати зміни до “Кодексу системи передачі”, які передбачають поширення тарифу на передачу для експортерів електроенергії.

Про це йдеться у листі директора Секретаріату Януша Копача головам НКРЕКП Валерію Тарасаюку та АМКУ Юрію Терентьєву.

У листі підкреслюється, що плата за передачу (transmission tariff) для експортерів електроенергії на експортні обсяги суперечить європейському законодавству.

Зокрема, йдеться про ст. 41 Договору про Енергетичне співтовариство і рішення Європейського суду від 6 грудня 2018 року по справі №C-305/17 FENS, який назвав порушенням введення Словаччиною подібного тарифу на передачу для експортерів.