На голову рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Антимонопольний комітет розповів, ХТО гальмує справу про ще одну монополію олігарха Фірташа!

Антимонопольний комітет розповів, ХТО гальмує справу про ще одну монополію олігарха Фірташа!

358
0

Антимонопольний комітет ще у 2015 році почав провадження щодо монополії на ринку добрив фірми Ostchem (холдинг, який належить Дмітру Фірташу), у 2017 році було підготовлено попереднє рішення, але його досі не ухвалили.

Чому так сталося?

Про це розповіла одна з державних уповноважених АМКУ Агія Загребельська:

“Наскільки я розумію, в березні 2017 року було подання про попередні висновки щодо Ostchem. Це завершальна стадія розслідування. Після цього таке подання направляється сторонам і вони надають свої заперечення”, – пояснила вона.

“В середньому між поданням про попередні висновки до винесення справи на комітет проходить місяць-два. Після цього державний уповноважений повинен винести це питання на комітет, але цього досі не відбулося”, – констатувала Загребельська.

“Якщо орієнтуватися на інтерв’ю голови комітету (Юрія Терентьєва – ред.), яке він давав в серпні 2018 року, то справу він забрав собі у державного уповноваженого, який її розслідував, — Андрія Вовка”, – повідомила державна уповноважена АМКУ.

“Є ще одна справа, яка стосується цієї групи. Це історія щодо створення державного холдингу “Титан України” у 2009 році з державного підприємства “Сумихімпром” і на той момент державного підприємства “Титан” (Крим). Ми десять років розслідуємо справу про цю концентрацію”, – додала Загребельська.

“За цей час холдинг припинив існування, кримський “Титан” перейшов під контроль Ostchem, “Сумихімпром” — у стані санації, якою, за інформацією ЗМІ, керує комітет кредиторів з домінуючою часткою кредитів групи Фірташа”, – повідомила вона.

“Однак АМКУ досі офіційно не знає, чи є Ostchem монополістом на ринку двоокису титану, який виробляють саме ці два підприємства. Мова йде про важливу сировину, яка є основою для виробництва лакофарбових матеріалів”, – зазначила Загребельська.

 

Нагадаємо:

 Голова АМКУ заблокував справу про оренду в “Борисполі”, у якій фігурує друг нардепа, потім його знову викрили у блокуванні справи – щодо порушення конкурентного законодавства вінницьким виробником масла.

Антимонопольний комітет не виконує в повній мірі функції, які на нього покладені законом через велику залежність розслідувань від позиції голови АМКУ Юрія Терентьєва, стверджує держуповноважена Світлана Панаіотіді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я