Рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ Антикорупційна прокуратура відкрила справу проти Порошенка!

Антикорупційна прокуратура відкрила справу проти Порошенка!

391
0

САП зареєструвала 4 кримінальні провадження за заявами екс-нардепа Дмитра Крючкова, у тому числі проти екс-президента Петра Порошенка!

Про це 22 травня повідомляє прес-служба САП, за підсумками особистого прийому Крючкова в антикорупційного прокурора Назара Холодницького.

Перша справа стосується планів приватизації енергогенеруючої компанії “Центренерго”. Крючков заявив, що це була злочинна схема, яку координували колишній президент Петро Порошенко і депутат Верховної Ради Ігор Кононенко з метою заволодіння майном “Центренерго” на суму 6 млрд гривень. Провадження буде розслідуватися за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу.

Друга справа “Центренерго” стосується закупівель вугілля. У заяві Крючкова йдеться, що посадові особи компанії за попередньою змовою з постачальниками, в тому числі ТОВ “Укрвуглетрейдінг”, ТОВ “Шахтарськтранс”, закупили паливо на загальну суму близько 170 млн грн за завищеною вартістю, в тому числі використовуючи фіктивні підприємства. Справу попередньо кваліфікували за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу.

Третю справу відкрито за фактом розкрадання майна і грошей ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС” і “Укргідроенерго” (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу). У ньому кілька епізодів: передача майна ГЕС на суму понад 1 млрд гривень на користь “Укргідроенерго”; закупівля товарів і послуг у 2010-2015 роках за завищеними цінами у ТОВ “Консорціум”, НВО “Укргідроенергобуд”, ТОВ “ШДСУ”, ТОВ “Грін Лайт”, ТОВ “Будмонтажсервіс 1”, ТОВ “Укренерджі”, ТОВ “Кабельтехпостач”; оплата фіктивних робіт. Сума збитків оцінюється в 2,2 млрд гривень.

Остання справа стосується зловживання службовим становищем посадовими особами “Черкасиобленерго” і черкаського “Азоту”. В рамках виконавчого провадження компанії підписали мирову угоду про розтермінування боргу за електроенергію на суму 1,276 млрд гривень у період з квітня 2019 року по березень 2027 року. Умови договору нібито підписані таким чином, що його фактично неможливо буде виконати через введення в Україні нової моделі ринку електроенергії з 1 липня 2019 року. Крім того, графік погашення “Азотом” боргів було складено таким чином, що в перші чотири роки компанія повинна була виплатити тільки 4,7 млн гривень, а інфляційні втрати були відкладені на 2027 рік.

Нагадаємо, Крючкова переправили в Україну в понеділок, 15 квітня 2019. Суд обирає для екс-депутата запобіжний захід…

17 квітня у суді він назвав імена політиків, з якими “співпрацював” як голова правління “Енергомережі”.

Також, під час засідання суду на якому Крючкову оберали запобіжний захід, він заявив, що глава НАБУ Артем Ситник начебто отримував півмільйона доларів неправомірної вигоди.

Державним бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за фактом надання неправомірної вигоди екс-нардепом Дмитром Крючковим Директору національного антикорупційного бюро Артему Ситнику.

Солом’янський райсуд м. Києва арештував екс-нардепа Дмитра Крючкова, якого НАБУ підозрює в організації енергетичної схеми, з альтернативою застави у 7 млн 111 тис. гривень.

22 квітня Дмитро Крючков вийшов зі слідчого ізолятора під заставу 7 млн гривень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я