Економіка Загарбання Росією Криму, 5-та річниця: РФ втратила 150 мільярдів і продовжує розплачуватись!

Загарбання Росією Криму, 5-та річниця: РФ втратила 150 мільярдів і продовжує розплачуватись!

387
0

За 5 років після окупації Криму економіка Росії втратила понад 150 мільярдів доларів, здебільшого – внаслідок санкцій, запроваджених Заходом!…

Про це пише Bloomberg Economics.

“Через п’ять років після анексії українського Криму Путіним витрати Росії продовжують зростати. … Економіка найбільшого в світі експортера енергії “просіла” майже на 10% або на 150 мільярдів доларів у порівнянні з показниками кінця 2013 року. Це пов’язано з падінням цін на нафту (близько 4% у загальних втратах), але основна причина – санкції та інші фактори”, – зазначає видання, посилаючись на дані дослідження, опублікованого аналітиком Скоттом Джонсоном.

 

Економіка РФ впала майже на 10% у порівнянні з 2013 роком. 
ДЖЕРЕЛО – BLOOMBERG ECONOMICS 

Велика частина витрат РФ виникла в результаті санкцій з боку США та ЄС, які запроваджувалися щорічно після анексії, а також за ймовірне втручання у вибори в США та інші дії.

Окрім низьких цін на нафту, що відбивається на РФ і низьких доходах її мешканців, спостерігається падіння обсягу іноземних інвестицій: після деякого підйому у 2017 році прямі іноземні інвестиції скоротилися і навіть мали негативні показники у другому кварталі 2018 року.

Инвестиционная привлекательность РФ обвалилась после аннексии Крыма и в конце 2018 года имела отрицательные показатели. 

Інвестиційна привабливість РФ обвалилася після анексії Криму і наприкінці 2018 року мала негативні показники.
ДЖЕРЕЛО – ЦЕНТРОБАНК РФ

“Економічне затишшя означає, що менше грошей потрапляє до простих росіян: з моменту окупації Криму і в результаті зниження цін на нафту країна близько двох років перебуває у стані рецесії, середні доходи населення ледь перевищують 30 000 рублів на місяць ($459). Крим є одним з регіонів, де доходи зросли, тому що доходи населення збільшуються з низької бази, прагнучи зрівнятися з середньою зарплатою по Росії”, – пише Bloomberg.

При цьому Росія продовжує інтегрувати Крим в свою економіку, вкладаючи мільярди в нові електростанції і будує гігантський міст на півострів, хоча нещодавнє опитування показало, що привабливість анексії починає знижуватись. 

“Крим вам замість пенсій”!

У Москві й Санкт-Петербурзі днями деякі росіяни вийшли на поодинокі пікети проти анексії Росією українського Криму.

Учасники вийшли на вулиці з плакатами: “Крим. Підсумкиі”, “Список Олега Сенцова”, “Крим вам замість пенсій”, “Крим – це Україна”, “Віддай поцуплене”.

Співробітниця міжнародного історико-просвітницького, благодійного і правозахисного товариства “Меморіал” Лідія Шульгіна у московському парку Горького підняла плакат “Крим вам замість пенсій”!

“Кількість російських компаній і приватних осіб, на яких поширюються санкції США, з 2014 року збільшилася учетверо та перевищила 700. У поточному році на РФ може чекати нова хвиля санкцій”, – пише видання.

Очікувати, що санкції знімуть найближчим часом, не доводиться, а нові дані про втручання РФ у президентські вибори 2016 року в США означають, що ситуація лише погіршиться.

А НЕбратні росіяни позитивно оцінюють анексію (захоплення!) українського Криму!

Про це свідчать дані опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки.

“Більшість опитаних (88%) позитивно оцінюють возз’єднання Криму з Росією (94% серед людей 60 років і старше)”, – повідомляють російські соціологи. 

 

 
 На думку 18% учасників опитування, анексія Криму добре позначилася на їхньому житті  і житті їхніх сімей.

Серед прихильників партії “Справедлива Росія” і “Єдина Росія” ця частка є вищою (27% і 22% відповідно).

Позитивні наслідки росіяни бачать, перш за все, в туристичному плані – 21% опитаних сказали, що тепер можна їздити відпочивати без перетину кордону. 73% росіян вважають, що Крим почав розвиватися успішніше після анексії. ХАХА!

 

 
 

Навпаки кожен десятий (9%) респондент, вважає, що анексія Криму негативно позначилося на їх життя.

Негативні наслідки опитані в першу чергу бачать у санкціях проти Росії (4%) і падінні рівня життя росіян (4%). 

 

 
 А от 70% росіян стверджують, що анексія Криму ніяк не вплинула на їх життя.

Нагадаємо:

  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся фейковий (брехливий) “референдум” про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу, заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.
  • 18 березня президент РФ Володимир Путін оголосив про “приєднання” Криму до Росії.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
  • Україна, ЄС і США не визнали результати голосування на “референдумі”, міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Також країни Заходу запровадили низку економічних санкцій щодо РФ. 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я