Економіка Аналіз факторів, що впливають на добробут населення України (ІНФОГРАФІКА)

Аналіз факторів, що впливають на добробут населення України (ІНФОГРАФІКА)

1587
0

Двадцять п’ять років українці мріють жити в заможній країні. Але кожен новий уряд приносить чергове “покращення”, від якого краще живуть тільки ті, хто “пиляє” бюджет. І це буде тривати до тих пір, поки кожен не зрозуміє, в чому причина нашої бідності і як стати багатими.

У нас зовсім мало часу – змінювати менталітет і країну потрібно вже зараз. Тому що ще 20 років нашого ходіння по граблях – і не буде чого міняти.

«Карою за громадську пасивність є влада злодіїв»  Платон

В українців найнижча зарплата в Європе 

Ми прагнемо в Європу, але Україна – одна з найбідніших країн Європи. Замислювався, чому? Інші країни успішно долають кризи, а Україна поки що цього так і не навчилася.

Війна – НЕ відмовка: багатий Ізраїль воює з дня заснування

Араби і євреї воювали між собою ще до створення Держави Ізраїль, і конфлікт триває досі, то затухаючи, то розростаючись до повномасштабних воєн. Але Ізраїль навчився багатіти навіть під час війни.

Грузія теж впоралася з наслідками російської агресії

У Грузії ВВП зростав навіть після війни 2008 року, хоча після грузино-абхазької війни 1992-1993 він знижувався. Все тому, що Михайло Саакашвілі зумів провести правильні економічні реформи.

 

Справа в тому, що у нас маленький ВВП 

ВВП – це вартість всього, що справила країна. Тобто ми або мало виробляємо, або наші товари дешево коштують. Відкриємо секрет: і те, і інше.

Раз країна мало заробляє, мало заробляє і кожен українець

Чому ж Україна так мало виробляє?

Тому що Україна – країна, яка не пристосована для бізнесу

ВВП – це вартість товарів і послуг, які виробляє бізнес. Але відповідно до бізнес-рейтингах України – неприваблива країна для бізнесу, інвестори не будуть вкладати сюди гроші.

Україна – погана країна для інвестицій

Інвестиції – це вкладення капіталу в компанії. Вони стимулюють бізнес, допомагають йому розвиватися, виробляти більше (тобто платити більше податків), збільшують кількість робочих місць. Чим більше інвестицій, тим багатша країна і кожен громадянин.

Навіть українські бізнесмени воліють інвестувати в інші країни …

Якщо вони не хочуть інвестувати в українські компанії, то чому це будуть робити іноземні?

… А не розвивати нашу промисловість

Тому промисловість “забула” про те, що таке інновації

За останні 15 років не більше 15% українських підприємств модернізували виробництво, а більшість працюють на старому обладнанні. Але не можна досягти успіхів на обладнанні часів Хрущова. Практично щороку фахівці винаходять нові технології – більш економні, точні, швидкі.

Розумні люди вважають за краще виїжджати з України

Індекс “відтоку умів” – неупереджена оцінка “ефективності” української економічної моделі, яка змушує освічених шукати більш успішні країни. 

На батьківщині у них немає можливості реалізувати себе – на посаді “розставляють” родичів і друзів

Ще одна причина бідності – експорт сировини

Україна заробляє гроші найпримітивнішим способом – продажем сировини. Ось хороша аналогія: в світі Україна працює торговкою на міському ринку, в той час як інші країни “працюють” в офісі і на виробництві літаків.

Сировина – простий продукт, воно не створює доданої вартості. Продукція сільського господарства теж створює низьку додану вартість. А основа багатства – висока додана вартість, яка виходить в процесі багаторазової переробки, створення “складної” продукції. Тому промислово розвинені країни отримують високі доходи, а їх громадяни багатіють. Але це не про Україну – частка промислової продукції – тільки 20% в українському експорті.

І це безпосередньо пов’язано з відсутністю інвестицій та модернізації, про які ми писали кілька пунктів назад. Чим більше інвестицій і чим більш сучасні заводи, тим більше “складну” продукцію вони здатні створювати. Індустріалізація – вірний спосіб стати багатою країною. 

Ми витрачаємо даремно занадто багато енергії

Енергоємність, тобто споживання енергії на одиницю ВВП, у нас в 4 рази більше, ніж в Китаї – країні, яка споживає дуже багато енергії.

Через проблеми з ефективністю страждає продуктивність праці

Американці працюють в 7 разів ефективніше українців, чехи – в 4 рази. Хоч молдаван обігнали, і то щастя.

Держава платить величезні гроші натовпі неефективних чиновників

У країні, де уряд пригнічує економічну активність, кількість чиновників тільки зростає. Тобто ще більше бюрократів будуть “піклуватися” про бізнес. За наші з вами гроші.

Величезні соціальні витрати “з’їдають” необхідні для розвитку гроші

Така величезна частка непродуктивних витрат заважає державі інвестувати і розвивати інфраструктуру (щоб іншим було простіше інвестувати). Країна витрачає гроші не для того, щоб в майбутньому стати багатшими, а щоб підтримати всіх, кого тільки можна і не можна підтримувати, навіть якщо це на шкоду майбутньому. Це бюджет проїдання, а не бюджет розвитку.

Україна – одна з найкорумпованіших країн світу

У рейтингу Індекс сприйняття корупції Україна займає 142 місце з 175 можливих – це дуже далеко від Європи, в яку ми прагнемо.

Корупція розбещує суспільство – нам здається, що чиновники повинні працювати за додаткову винагороду. І вони звикають до такого відношення. Але це невірно! Корупція знищує державу, робить її недієздатною – ніхто не виконує свої функції, визначені законом, поки йому не “занесуть”. І через корупцію у нас постійно прориває труби і розвалюються дороги. 

Де податки, запитаєш ти? Вони “пішли в тінь”

Українці знають про те, як живуть в розвинених країнах, тільки зі ЗМІ – у нас немає грошей, щоб там побувати

Ми погано знаємо англійська, тому не здатні читати світові ЗМІ і зрозуміти, що відбувається в світі 

Ми багато працюємо, але це не приносить результату

Багата і спокійна Швеція може дозволити собі зменшити робочий день, бідна і воююча Україна – не може.

В Україні 11 державних свят (вихідних) Це не найбільша кількість, в світі є країни, де відпочивають довше: Південна Корея – 12 днів на рік, Росія – 14, Литва – 13. Але в деяких країнах куди менше вихідних: США – від 7 до 10, Польща – 9, Канада – від 5 до 9. Нам треба брати приклад саме з другої групи країн.

Ми тупіємо перед телевізором

Більшість того, що там показують – сміття. Більш того, 23 жовтня, за 2 дні до виборів, суспільно-політичні програми займали … 3% ефіру!

Що все це означає?

Це означає, що ми не робимо нічого для того, щоб Україна стала багатою країною. Ми самі винні у своїй бідності.

У чому глибинна причина українських проблем?

У нашій пасивності і дурості. Ми голосуємо нема за програми, а за принципом “свій-чужий”. Скільки разів ти читав і аналізував програми партій? Скільки разів ти читав декларації про доходи кандидатів, їх біографії? Більшість відповість: “жодного разу”. Ми роками голосуємо за одних і тих же людей і дивуємося, чому нічого не змінюється. Ми навіть не ходимо на вибори, а якщо ходимо, то голосуємо за гречку.

Якщо ти думаєш, що старі політики здатні провести радикальні реформи – ти помиляєшся. У них було багато можливостей, але вони ними не скористалися (ми не заперечуємо, що зараз в Україні відбуваються і позитивні зміни, але їх повинно бути більше!).

Ще винен наш патерналізм – ми звикли, що держава повинна вирішувати всі наші проблеми. І політики із задоволенням користуються цим.

До тих пір, поки ти будеш вірити обіцянкам знизити тарифи, у нас буде взимку холодно в квартирі, а у політиків не буде необхідності проводити реформи. До тих пір, поки ти будеш вірити обіцянкам підвищити зарплати, політики не будуть працювати над підвищенням інвестиційної привабливості. У бюджеті немає грошей для розвитку, там є гроші для подачок по 100 гривень до свят.

Якщо хотіти комфорту і задоволення нагальних бажань, а не реальних змін, то не буде ніяких реформ, а Україна назавжди застрягне в болоті, з якого судорожно намагається вибратися. 

По матеріалам businessviews

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я