війна Аmnesty International звинуватила українських військових у «порушенні законів війни»

Аmnesty International звинуватила українських військових у «порушенні законів війни»

194
0

Міністр закордонних справ та представник Офісу президента прокоментували заяву правозахистної організації.

Правозахисна організація Amnesty International опублікувала нову доповідь, у якій йдеться про те, що  українські військові наражають на небезпеку цивільних, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах, лікарнях і житлових районах.

Про це йдеться в тексті доповіді.

В організації зазначили, що подібна тактика порушує міжнародне гуманітарне право, оскільки перетворює цивільні об’єкти на військові цілі. Внаслідок російських ударів по населених пунктах гинуть мирні жителі та руйнується громадянська інфраструктура.

Amnesty International запевняють, що ЗСУ базувалися у житлових будинках у 19 містах та селах у Харківській, Донецькій та Миколаївській областях. Більшість житлових районів, де розташовувалися солдати, знаходилися за кілька кілометрів від лінії фронту.

При цьому в Amnesty International заявили, що їм невідомо, щоб у задокументованих випадках військові просили чи допомагали з евакуацією мирного населення із сусідніх будівель, щоб мінімізувати втрати серед цивільних.

В організації також наголосили, що така практика українських бійців жодним чином не виправдовує невибіркові російські атаки, зокрема й з використанням заборонених міжнародною спільнотою боєприпасів.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відреагував, заявивши, що «така поведінка Amnesty International – це не про пошук і донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем і жертвою, між країною, яка тисячами знищує цивільне населення і цілі міста, і країною, яка відчайдушно захищається, рятуючи свій народ і цілий континент від цієї навали».

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Amnesty International бере участь у російській кампанії дезінформації й пропаганди з дискредитації Збройних сил України.

«Єдине, що становить загрозу життю українців, – це російська армія катів і ґвалтівників, яка прийшла в Україну чинити геноцид. Життя людей для України є безумовним пріоритетом, саме тому ми проводимо евакуацію мешканців прифронтових міст», – сказав Подоляк.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр: «У цій ситуації первинними мають бути не поради українським Збройним силам, які сьогодні захищають собою Європу, сьогодні первинною від усіх міжнародних організацій має бути вимога до всього світу зупинити міжнародний злочин агресії РФ, від якого загинули вже тисячі мирних жителів, і Росія не зупиниться на території України. Тому в даній ситуації Україна відкрита до розслідувань, і ми їх проводимо, але ми вважаємо, що ключовою вимогою та увагою всього світу мають ставати дії РФ, які є загрозою для всього світу.

Поки ми чекатимемо російського ворога в полі, як це іноді дехто нам радить, росіяни просто займуть усі наші будинки. Тому українські міста та села зміцнюються та обороняються від міжнародного злочинця, від держави-злочинця, якою є РФ, і загарбника.

Коли у тексті про дії українських Збройних сил під час війни немає аналізу дій ворога, це схоже дослідження дій жертви без урахування дій озброєного ґвалтівника, тобто отримати об’єктивні висновки за такого підходу просто неможливо».

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я