На голову Сфера ЖКГ АМКУ взявся за “Нафтогаз” та його “дочку” через закупівлю газу за завищеними...

АМКУ взявся за “Нафтогаз” та його “дочку” через закупівлю газу за завищеними цінами!

213
0

Антимонопольний комітет розслідує справу проти АТ “Укртрансгаз” та НАК “Нафтогаз України” щодо зловживання монопольним становищем, що призвело до придбання природного газу за завищеними цінами.

Про це йдеться у розпорядженні голови АМКУ Юрія Терентьєва

Протягом 2017-2018 років “Укртрансгаз” закуповував газ переважно у “Нафтогазу”, у тому числі за переговорною процедурою та відкритими торгами, за вартістю, яка була вищою, ніж на “Українській енергетичній біржі”.

“Середньозважена вартість реалізації газу “Нафтогазом” “Укртрансгазу” є вищою, ніж вартість газу для промислових споживачів”, – випливає з документу.

“Закупівля газу за завищеними цінами призводить до підвищення базової ціни газу, який використовується для надання УТГ послуг балансування суб’єктам господарювання, що є замовником послуг транспортування газу, а відтак призводить до підвищення цін для кінцевого споживача”, – заявляють в АМКУ.

У зв’язку з цим Комітет розпочав розгляд справи за ознаками вчинення “Укртрансгазом” та “Нафтогазом” порушення у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку послуг транспортування газу, що полягає у придбанні газу за завищеними цінами.

Департаменту розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції вже доручено збирати та аналізувати докази у цій справі.

Нагадаємо, напередодні з’явилася інформація, що АМКУ може розпочати (а чи розпочне?) перевірку облгазів групи РГК Дмитра Фірташа щодо порушення у вигляді здійснення концентрації без дозволу комітету.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд кубів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я