На голову рух АНТИКОРУПЦІЯ й ЛЮСТРАЦІЯ АМКУ дозволив Ахметову скандальне придбання “Дніпровського коксохіму”!

АМКУ дозволив Ахметову скандальне придбання “Дніпровського коксохіму”!

177
0

Те, що Народ десятиріччями будував і примножував як загальнодержавне майно, зараз за сприяння влади просто розпродається ненажерливим олігархам! А тому й не дивно, що Україна – найбідніша країна Європи!!! І тому такий шалений зовнішній борг!

Антимонопольний комітет 18 квітня 2019 більшістю голосів вирішив надати компанії “Metinvest B.V.” Ріната Ахметова дозвіл на придбання акцій “Дніпровського коксохімічного заводу”.

Про це “Нашим грошам” повідомили джерела в АМКУ.

Розгляд питання провели у закритому режимі, тож хто з уповноважених проголосував на користь “Метінвесту” зараз невідомо. Відповідний запит направлено в АМКУ. Раніше повідомлялося, що заявлена “Метінвестом” концентрація має ознаки такої, що вже відбулась.

Це означає, що АМКУ мав можливість відмовити у погодженні купівлі-продажу заводу, і навіть більше – відкрити справу про порушення конкурентного законодавства в результаті концентрації без дозволу регулятора.

За фактом розслідування справи Комітет міг оштрафувати групу “Метінвест” на суму до 0,59 млрд доларів (до 5% доходу суб’єкта господарювання за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф).

Однак, цього не відбулось – і вже не відбудеться, зважаючи на прийняте державними уповноваженими рішення.

Нагадаємо, група компаній “Метінвест”, що входить до СКМ Ріната Ахметова, подала заявку в АМКУ про дозвіл на придбання одного з провідних коксохімічних підприємств ще у вересні 2015 року.

Власну зацікавленість у активах цього заводу у “Метінвесті” пояснювали “проблемами із забезпеченням коксом у зв’язку з подіями на сході України”.

Антимонопольний комітет протягом трьох років кілька разів повідомляв про продовження дослідження обставин концентрації, не надаючи дозволу на придбання.

Питання концентрації коксохіму з’явилось у порядку денному засідання АМКУ від 11 квітня, однак того дня розглянуте не було – голосування перенесли на 18 квітня.

Автор також наголошує, що “Метінвест” де-факто взяв під контроль “Дніпровський  коксохім” ще у 2013-му.

Ну а вцілому маємо ТАКЕ:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я