Новини Алкоголь підсилює негативні спогади

Алкоголь підсилює негативні спогади

321
0

Алкоголь не допомагає позбутися від неприємних спогадів, а навпаки.

Він підсилює і закріплює в свідомості негативні спогади, з’ясували науковці американського Університету Джона Хопкінса, повідомляє gazeta.ua

Виявляється, алкоголь зміцнює з’єднання між нейронами і мозковим центром страху, тому те, що людина хоче забути, стає тільки яскравішим.

Чим довше людина намагатиметься “потопити” свої спогади за допомогою спиртних напоїв, тим важче буде їй позбутися від травматичного досвіду, адже алкоголь змінює хімію мозку.

Дослідники провели досліди на мишах, штучно викликаючи у них почуття страху. Гризуни отримували удар електричним струмом і чули при цьому різні звуки.

Потім мишей розділили на дві групи. Першій групі дали звичайну воду, а другий – напій з 20% вмістом етанолу. На наступний день вчені спробували зруйнувати негативну асоціацію. Вони відтворювали ті ж звуки, але удар струмом миші не отримували. Ті гризуни, які вживали алкоголь, частіше завмирали, очікуючи удару, у порівнянні з іншими мишами.

Вчені вивчили зразки тканин мозку піддослідних і виявили, що у “п’яних” мишей негативні спогади зміцнилися в пам’яті. Послабити або навіть стерти погані спогади, переконують експерти, допоможе лише короткочасна лікарська терапія.

Разом з цим люди, які вживають щодня невеликі дози алкоголю, живуть довше, ніж ті, хто п’є багато або не п’є взагалі. Це встановили шведські науковці, дослідивши 67,7 тис. людей.

Якщо жінки вживають щодня невеликий кухоль пива або 60 мл вина живуть, в середньому, на 1,5 року більше і в них знижується ймовірність розвитку раку. Чоловікам з користю для здоров’я можна вживати в три рази більше алкоголю, ніж жінкам.

Раніше виявили, що в людей, які зловживають спиртним, спостерігається ураження мозку. Особливо це стосується людей до 25 років. Адже до цього віку мозок людини продовжує дорослішати, активне споживання алкоголю в цей період призводить до серйозних проблем. А коли молодь кидає пити і починає вести здоровий спосіб життя, негативні зміни, викликані алкоголем, не зникають. За словами фахівців, від цього страждають області головного мозку, що здійснюють контроль за процесами навчання і запам’ятовування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я