На голову Економіка Афера століття: Як український нафтопровід опинився у власності кума Путіна?

Афера століття: Як український нафтопровід опинився у власності кума Путіна?

26910
0

Національне антикорупційне бюро України взялося за суддю, з-за якої нафтопровід з Росії виявився під контролем оточення народного депутата і голови політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука.

Зокрема, НАБУ отримало доступ до оригіналів матеріалів справи про визнання права власності на частини нафтопродуктопроводів «Самара-Західний напрямок» і «Грозний-Армавір-Трудова», яке розглядав Господарський суд Рівненської області. Про це свідчить постанова Солом’янського райсуду Києва.

Відповідні трубопроводи були побудовані за часів Радянського Союзу і перебували в загальносоюзній власності. Після проголошення незалежності трубопроводи загальною протяжністю 1433 км повинні були перейти у власність держави на підставі правонаступництва.

Однак посадові особи компанії «ПрикарпатЗахідтранс», яка є «дочкою» російської акціонерної компанії «Транснафтопродукт», зазначені трубопроводи у власність України не передали.

Станом на 1 листопада 1992 року вартість майна була оцінена у суму понад 8 млн доларів.

У 2015 році російський оператор нафтопродуктів «Транснефть» заявив про продаж «ПрикарпатЗахідтранс».

Власником української фірми вказана швейцарська фірма ITC Industry Trading Company SA німця Анатолія Шефера, який пов’язаний з групою Віктора Медведчука.Картинки по запросу "фото Ігор Сечін"

За даними ЗМІ, ITC має десятирічний контракт на постачання дизеля від «Роснефти» на суму до 50 млрд доларів, який не передбачає поставок палива в Україну від кого-то крім російської держкомпанії Ігоря Сєчіна. Останній є одним з друзів президента РФ Володимира Путіна.

Джерело

#НАБУ #корупція #медведчук #путін #нафта