На голову Економіка Адвокат Луценка рятує від слідства активи скандальних одеських бізнесменів!

Адвокат Луценка рятує від слідства активи скандальних одеських бізнесменів!

140
0

Адвокат, який представляв у судах генпрокурора Юрія Луценка і називає чиновника своїм другом, захищає активи одеських бізнесменів Бориса Кауфмана і Олександра Грановського, що фігурують у кількох кримінальних справах!

Про це йдеться у розслідуванні Bihus.info.

Зокрема, адвокат Ігор Фомін представляє інтереси бізнесменів у справі про “приватизацію”  одеського аеропорту, яке, за версією слідства, відбулось завдяки зловживанню владою чиновниками Одеської міськради. Фірму, яка отримала у власність 75% прав на аеропорт, пов’язують саме з Кауфманом та Грановським.

Цей же адвокат захищав генпрокурора Юрія Луценка у суді над ним у 2010-2012 роках. За допомогою Фоміна Луценка виправдав Європейський суд з прав людини.

Нині адвокатське об’єднання Фоміна представляє генпрокурора та його дружину у позовах щодо захисту честі та гідності. Захисник називає себе другом Луценка.

29 березня 2018-го року Солом’янський райсуд Києва передав майно одеського аеропорту та його корпоративні права в Нацагентство з питань виявлення злочинних активів. Однак вже за місяць суддя Окружного адмінсуду Євгеній Аблов своїм рішенням фактично заборонив АРМА реєструвати арешт і передачу летовища.

Адвокат Фомін тоді особисто написав заяву в Генпрокуратуру проти суддів, які передали одеський аеропорт в управління держави. Захисник вважає їхнє рішення неправосудним. За заявою Фоміна відкрито кримінальне провадження, в рамках якого допитують суддів і детективів.

Адвокат запевняє, що дружба з генпрокурором Луценком не впливає на його заяви про злочин.

Сам генпрокурор коментувати справу аеропорту відмовився, однак заявив, що він підписував заяву Фоміна, аби у Генпрокуратурі перевірили “законність дій НАБУ”.

“Кримінальна справа щодо ще одного активу бізнесменів Кауфмана-Грановського  – теж не має позитивних результатів, як планувала спочатку прокуратура”, – йдеться в матеріалі.

У 2017 році Юрій Луценко разом із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим заявили про обшуки у цигаркового монополіста “Тедіс Україна”, керівництво якого підозрювали у фіктивному підприємництві, легалізації злочинних доходів, зловживанні владою та пособництві тероризму.

Аваков сказав, що службові особи Антимонопольного комітету забезпечили монопольне становище компанії на ринку і наголосив на необхідності відставки голови АМКУ.

За інформацією журналіста видання “Наші гроші” Юрія Ніколова, люди від МВС та Генпрокуратури ходили тоді на спільні зустрічі з Борисом Кауфманом, аби вирішити подальшу долю компанії.

На одній з таких зустрічей нібито були присутні два народні депутати: Андрій Деркач від генпрокурора і Ігор Котвіцький від міністра внутрішніх справ.

Журналісти стверджують також, що навесні зафіксували, як Котвіцький разом з Борисом Кауфманом виходив із будівлі, де знаходиться офіс бізнесмена.

 

 
 За словами нардепа, їх з Кауфманом пов’язує дружба.

Крім того, син генпрокурора Олександр Луценко у 2015 році задекларував дохід у 173 тисячі від “Мегаполіс-Україна”, який пізніше стане “Тедіс Україна”.

“Голова Антимонопольного комітету уникнув покарання, компанія змінила російських власників на українських та отримала штраф у 430 мільйонів гривень за порушення конкуренції. Нині вона заплатила до держбюджету 300 мільйонівгривень, які зараз намагається відсудити”, – зазначають розслідувачі.

Крім того, слідство закрило справу щодо партнера Кауфмана – бізнесмена Олександра Грановського закрили. Розслідування тієї частину провадження, що залишилось, відправили з Генпрокуратури в Службу безпеки України Одеської області.

Нагадаємо:

  • Слідство вважає, що у 2011 році, всупереч вимогам законодавства, відбулось відчуження комунального майна міжнародного аеропорту “Одеса”, в результаті якого місцева громада отримала частку в розмірі 25% акцій, а решта 75% акцій відійшли приватним власникам. Справу щодо цих фактів НАБУ розслідує з 2016 року.
  • У березні 2018 року аеропорт передали в управління АРМА, але пізніше це рішення скасували, а проти судді Віктора Фоміна, який задовольнив прохання слідства, відкрили кримінальну справу.
  • Скандал навколо компанії “Тедіс Україна” спалахнув наприкінці березня 2017 року: Луценко повідомив про обшуки у “Тедіс”, глава МВС Арсен Аваков звинуватив компанію у фінансуванні тероризму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я