Економіка 96% коштів США вже витрачено: “безвихідь” з фінансуванням триває

96% коштів США вже витрачено: “безвихідь” з фінансуванням триває

314
0
США вимушені давати Україні обмежене фінансування через затяжну політичну бурю. Нові пакети допомоги не затверджують, тим часом 96% коштів для підтримки нашої країни вже витрачено.
Що відбувається в США
Нагадаємо, що 20 жовтня Білий дім запросив у Конгресу майже 106 млрд доларів для України, Ізраїлю та інших пріоритетних сфер. Запит для України включає 61,4 млрд доларів, зокрема 44,4 млрд на постачання обладнання Міноборони, поповнення запасів зброї та іншу допомогу.
 
2 листопада Палата представників США на чолі з новим спікером Майком Джонсоном ухвалила законопроєкт про виділення військової допомоги Ізраїлю на загальну суму 14,3 млрд доларів. У проекті не передбачено допомоги Україні. Але вже 7 листопада демократи в Сенаті США заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.
 
8 листопада серйозну заяву координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. Він заявив, що США практично вичерпали всі кошти, які були виділені для допомоги Україні.
 
“Американські кошти для України вичерпані на 96%”,- ідеться в заяві.
Кірбі уточнив, що залишилося близько 4% коштів, які Вашингтон ще може витратити на допомогу для України. За його словами, Україні надали понад 60 мільярдів доларів і йдеться не тільки про військову допомогу, а й про гуманітарну, фінансову та економічну.
 
Також представник Білого дому додав, що 90% коштів на поповнення безпекової допомоги вже витрачено. На поточний момент Пентагон має близько 1,1 млрд доларів для цих потреб.
 
9 листопада опублікували заяву заступниці речника міністерства оборони США Сабріни Сінгх. Вона зазначила, що США вже використали всі кошти Ініціативи сприяння безпеці Україні (USAI) та наразі передають пакети допомоги у межах президентських повноважень (PDA), тому суми стали меншими.
 
“Ми використали все фінансування USAI. Тож у нас залишилося лише $1 млрд доларів для поповнення запасів у США. У нас ще залишилася невелика кількість PDA, але, як ви бачили, наші пакети стають дедалі меншими, бо нам доводиться дозувати нашу підтримку Україні”, — пояснила Сінгх.
Вона запевнила, що США залишаються відданими підтримці України та продовжуватимуть передавати допомогу, але обсяги наразі стануть меншими.
 
“Тому ми дуже просимо Конгрес підтримати додатковий запит, який надіслав Президент, щоб ми могли продовжувати задовольняти потреби України на полі бою”, — підсумувала Сінгх.
Під час брифінгу представниця Пентагону підтвердила, що США витратили вже 96% з початкових $62,3 млрд, які були виділені на підтримку України.
 
Шанс на отримання допомоги є
На щастя, в США вже лунають заяви про негайну допомогу Україні. Заступник держсекретаря Джеймс О’Брайен зазначає, що якщо Сполучені Штати зараз припинять допомагати Україні у протистоянні з Росією, то згодом їм доведеться боротися з РФ самостійно і з самого початку.
 
“Якщо ми збираємося конкурувати з Китаєм у майбутньому, то слід мати на увазі, що битва за Україну дозволяє нам відновити нашу власну промислову базу. Ми створюємо нові енергетичні технології та впроваджуємо їх по всьому світу, будуємо нові оборонні технології, працюємо в сфері ІТ. Все це включено в пакет додаткового фінансування і зробить нас більш здатними захищати Тайвань”,– заявив він.
Директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос також підкреслює, що США можуть уникнути війни з Росією, якщо будуть посилювати військову допомогу Україні.
 
“Зараз дуже важко спрогнозувати, чи буде війна між США та Росією або між США та Китаєм. Я думаю, що тій команді, яка працює в адміністрації Байдена щодо можливої війни з Росією, краще акцентувати свою увагу на допомозі Україні. Україна вже воює з Росією”,- пояснив Семиволос в ефірі Еспресо.
Експерт наголосив, що від військової допомоги США Україні залежатиме, чи будуть американці воювати з РФ.
 
“Чим більше в адміністрації Байдена будуть дбати про військову допомогу Україні, тим менше буде розмов про майбутню можливу війну з Росією. Їм не потрібно просто буде розглядати цей сценарій, якщо Росія зазнає поразки у війні проти України. Це саме стосується і Китаю”,- додав він.
На що очікувати Україні
Радник голови ОП Михайло Подоляк в ефірі 24 каналу зазначає: заявою про 96% використаної допомоги Кірбі окреслює, що для США важливо продовжити свою роботу щодо підтримки демократії в Україні.
 
“Я зараз навіть не про війну кажу. Сполучені Штати хочуть залишатись глобальним лідером. Вони для себе обрали певні напрямки роботи. Зокрема, демократизація низки країн, а саме колишнього Радянського Союзу”,– підкреслив радник глави ОПУ.
На думку Подоляка, допомога буде розблокована.
 
“Сьогодні США проведуть внутрішню дискусію один раз, потім другий. І найближчими днями вийдуть на фундаментальне рішення щодо допомоги Україні. А саме розблокування всіх видів підтримки України, не тільки військової. Адже є чимало допомоги, яку Сполучені Штати десятиріччями надавали Україні”, – наголосив Михайло Подоляк.
Політолог Микола Давидюк своє чергою теж впевнений, що після заяви Кірбі навряд чи треба панікувати.
 
“Це зараз команда демократів й Білий дім тиснуть на республіканців, на трампівську меншість. Сполучені Штати – це країна, яка вміє грати. Цей внутрішній політичний шантаж в Конгресі дуже часто використовується. Зовні виглядає як гра з нульовою сумою, але всередині – надзвичайно відповідальна політика”, – розповів Давидюк в ефірі 24 каналу.
На думку політолога, демократи будуть тиснути на республіканців, щоб ті проголосували за об’єднану допомогу для України та Ізраїля.Він наголосив, що Сполучені Штати не кинуть Україну, адже це наші друзі й партнери.
 
“Росія і за ХАМАС воює, й Україну атакує, тому пакет допомоги повинний бути комплексний. Це правильна й відповідальна відповідь демократів. Заява про використані 96% коштів – це тиск на них (республіканців – ред.)”,– додав Давидюк.
Та не варто жити ілюзіями. Якщо США дійсно скоротить допомогу нашій країні, то це матиме дуже погані наслідки. Експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в коментарі Новинам Приазов’я розповів, що Європа, наприклад, орієнтується на Америку. Якщо США скоротить допомогу, то ЄС підтягнеться та робитиме точно так само. На думку Пендзина, якщо справдиться найгірший сценарій, то на Україну чекатимуть болючі наслідки.
 
“Частина перша і найбільш болюча – не буде чим воювати. Тобто зменшиться загальний обсяг боєприпасів і техніки, яка, як ви розумієте, в процесі бойових дій швидко знищується. Це дуже важлива і дуже важка частина цієї допомоги. Тим більше все-таки ⅔ цієї допомоги, що нам надають американці, це воєнно-технічна допомога і вона для нас є невідворотна, вона є абсолютною і її немає чим замістити. Тому що на сьогодні український військо-промисловий комплекс в повному обсязі війну не забезпечує, ми дуже залежні від воєнно-технічної допомоги”,– пояснив він.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я