На голову Новини 74-річна вінничанка пожертвувала на вибори Сергію Моргунову 12 тисяч гривень

74-річна вінничанка пожертвувала на вибори Сергію Моргунову 12 тисяч гривень

102
0

 Фінансові звіти кандидатів на міського голову

25 жовтня вінничани обирали свого міського голову. За п’ять днів до виборів згідно ст. 71 Закону України “Про місцеві вибори”, розпорядники виборчих фондів кандидатів повинні були подати проміжні фінансові звіти у ТВК. Загальні відомості про звітність оприлюднили кілька днів тому ряд вінницьких ЗМІ.

zvit

фото: vinbazar.com

З 12-ти кандидатів проміжну фінансову звітність оприлюднити тільки шестеро. З них найекономнішим виявився… мільйонер Віктор Малиновський. Згідно звіту, цей кандидат від “Партії пенсіонерів” витратив на вибори усього 2775 гривень. У місті не було помічено його бордів, проте агітпродукція була, щоправда, як стверджували агітатори, вони її поширювали як волонтери.

Самовисуванець Сергій Попович витратив на кампанію не набагато більше — майже три з половиною тисячі гривень, широкої агітації у місті також не було помітно. Проте, інтернет-мережу підірвало його фото: кандидата повсюди хвалили за костюм і краватку кольору морської хвилі. Тож, як мінімум, витратитися йому довелося, принаймні, на таку фотосесію.

Дарма партію “УКРОП” називають проектом олігарха Коломойського: кандидат від цієї партії Іван Климнюк витратив на агітацію лише 4060 гривень з власної кишені. Партія чомусь його кампанію не профінансувала.

Та й взагалі, серед партій профінансував свого кандидата лише “Народний Контроль”. Судячи зі звіту, Володимир Воловодюк витратив на своє промо аж 11 217 партійних гривень. Своїх додав 3300, але є в звітності Воловодюка ще один пункт: “Добровільні внески фізичних осіб”. Про них трохи згодом.

Голова партії “УНА-УНСО” у Вінниці Сергій Чумак, який є також головою благодійного фонду, виклав на вибори 24 627 гривень, не використовуючи ні партійних, ні благодійних грошей.

Найбільше власних коштів на вибори витратила єдина жінка-кандидат Людмила Щербаківська. У 49 475 гривень обійшлася реклама, агітація та інші передвиборчі витрати першому номеру вінницької “Батьківщини”.

Виконуючий обов’язки міського голови Сергій Моргунов, кандидат, який іде по списку партії “Вінницька європейська стратегія”, вказав у звіті, що власних коштів він витратив рівно 20 тисяч гривень. Партія його також не профінансувала. Проте, кінцева сума витрат значно більша і сягає аж 596 тисяч гривень.

Хто скинувся на вибори Моргунову і Воловодюку?

Загалом, окрім обов’язкового заставного внеску розміром 13 709 гривень, кожен з 12 кандидатів з власної кишені виклав від двох до двадцяти тисяч гривень. Але два кандидати з шести, чиї звіти було оприлюднено, зазначили, що їх виборчі фонди наповнювалися не лише з власної кишені, а й за рахунок благодійних внесків фізичних осіб.

Так, Володимир Воловодюк задекларував 1200 грн благодійних внесків. Ця сума надійшла від Вячеслава Гнисюка 15 жовтня. Сам благодійник пояснює:
— Я балотуюсь у депутати міської ради також по списку цієї партії, і вносив кошти на рахунок обласної організації партії, щоб оплатити виготовлення власних агіток. Я просто переплутав рахунки, взяв не ті реквізити.

фінансовий звіт кандидата фото

А от із Сергієм Моргуновим ситуація дещо інша. Загальна сума витрат кандидата офіційно складає 596 000 гривень. З них 576 000 — добровільні внески фізичних осіб. Ми отримали списки людей, які вносили свої пожертви у виборчий фонд цього кандидата, адже вони є у вільному доступі.

Півсотні людей 29 вересня, 1, 2, 5 та 6 жовтня масово перераховували кошти для фонду кандидата від “Вінницької європейської стратегії”. Так по 12 000 гривень переказала 31 людина, ще 14 чоловік — по 12 500 грн, 2 людей — по 4000 і 8000 грн і 1 людина — 5000 грн.

zvit-morgunova-1

Дані цих людей офіційно оприлюднено, що цікаво — є серед них і благодійники зовсім юного віку. Так, 20-річний Сергій Кушнірчук та 19-річна Тетяна Зєлєпукіна внесли по 12 000 гривень, 19-річна Валерія Юхимова пожертвувала 12 500 грн. Таку ж суму перерахувала до фонду кандидата Моргунова і наймолодша у цьому списку 18-річна Олександра Ткачук.

Найстаршою з благодійниць виявилася Олена Савівна Гринюк 1941 року народження. 74-річна бабуся пожертвувала на вибори у фонд Сергія Моргунова 12 тисяч гривень. Цієї суми вистачило б, приміром, на оплату оренди усіх приміщень, у яких проводилася передвиборна агітація кандидата (а це 20 закладів, серед яких — школи, вузи, комунальні та державні підприємства, за оренду вони отримали по 500 гривень), плюс, наприклад, на оплату одного блоку агітаційних матеріалів у виданні “Вінницька газета”, адже, згідно зі звітом, на рахунок газети одним з переказів було зараховано 2100 гривень за рекламу.

Серед людей, які поповнили виборчий фонд кандидата є не лише вінничани. Один мешканець Хмельницької області перерахував Моргунову 5000 гривень, а жителька міста Ужгород (Закарпаття) — 12 тисяч.

фінансовий звіт кандидата фото

фінансовий звіт кандидата фото

фінансовий звіт кандидата фото

фінансовий звіт кандидата фото

Тож, агітаційна кампанія кандидата, який поки що лідирує в попередніх підрахунках результатів голосування 25 жовтня, практично не вдарила по його кишені. Крім студентів та пенсіонерів, у списку благодійників є держслужбовці, лікарі, які отримують платню з бюджету, як відомо, не дуже велику. Тож деяким людям довелося, напевно, відкладати гроші не з однієї зарплати.

Можливо, якби у інших 11 кандидатів на вінницького міського голову було стільки прихильників, готових на такі пожертви, то наше місто побачило б ще більше реклами, агітації та корисної інформації про претендентів.

 

vlasno.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я