Новини 5 заяв Гонтарєвої, які “вбили” курс гривні

5 заяв Гонтарєвої, які “вбили” курс гривні

496
0

Курс долара залежить не лише від економічних показників у країні, попиту на валюту, обсягів імпорту й експорту, а й також від заяв голови НБУ. Так вважають в Українському аналітичному центрі.

“Будь-які заяви чиновника такого рівня зазвичай підкріплені певними тенденціями на ринку валюти чи банківському ринку. І якщо ці слова видають непевність ситуації чи непрофесіоналізм, то крупні гравці фінансових ринків намагаються себе убезпечити від впливу на їхній капітал таких відомств. Не хочуть ризикувати, бо інакше втратять мільйони”, – говорить Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

За його словами, за весь час діяльності Гонтарєвої на посаді голови НБУ одними з основних помилок були гучні заяви.

“Гроші люблять тишу. Тому голова НБУ має дуже рідко робити якісь заяви. А коли вже робить, то вони повинні бути обережними й поміркованими”, – каже експерт.

“Знай” пропонує 5 заяв Валерії Гонтарєвої, які вплинули на банківський і валютний ринок.

1. “Нацбанк не витрачатиме золотовалютних резервів на підтримку курсу гривні”

Таку заяву зробила Валерія Гонтарєва у серпні 2014 року через півтора місяця після свого призначення. Це разом із наступними заявами протягом цього місяця збільшило попит на американську валюту. Вже у вересні утворився дефіцит доларів.

2. “Давайте зайдемо у будь-яке відділення банку. Якщо банк не продає, то є підстави для штрафу”

Таким чином глава НБУ хотіла довести у вересні 2014 року журналістам, що дефіциту валюти в Україні немає. Вона пішла до “Сбербанку Росії” купити 200 доларів, але їй їх не продали. Після цього склалося враження в суспільстві, що голова НБУ не контролює ситуацію.

3. “НБУ продовжуватиме використовувати систему гнучкого курсу. Ніколи не буде фіксованого курсу”

Після щомісячного подешевшання гривні така заява спровокувала паніку в суспільстві й новий виток подорожчання американської валюти. А за нею і всіх імпортних товарів.

4. “Головний банк такої країни за розмірами, як наша, повинен мати у половину менше працівників”

Після цього почався процес скорочення працівників НБУ на 55 %. Через це підлеглі Гонтарєвої саботували її рішення й затягували виконання ключових завдань. Через що деякі процеси стабілізації курсу пішли у гірший бік.

5. “Долар подорожчав через паніку, яку спровокували журналісти”

Так пояснила очільниця НБУ підвищення курсу долара в січні цього року. Це в суспільстві сприйняли, як бажання ухилитися від відповідальності на валютному ринку.

Знай

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я