Економіка 5 років тюрми за збут деревини! Колишнього директора лісгоспу покарано!

5 років тюрми за збут деревини! Колишнього директора лісгоспу покарано!

653
0

Протизаконна вирубка лісів набрала загрозливого розмаху! Лісівники по-чорному рубають деревину й вивозять різними способами! Але правосуддя іноді теж ЦЕ бачить і реагує…

Колишнього директора одного з лісових господарств Черкащини, викритого Службою безпеки України на розкраданні державного лісу, засуджено до позбавлення волі на 5 років.

Джерело: сайт Служби безпеки України

Дослівно: “Посадовець організував схему нелегального продажу дерев цінних порід представникам комерційних структур. Чиновник реалізовував лісосировину підприємцям без проведення обов’язкового аукціону та укладення відповідного договору купівлі-продажу.

Співробітники СБУ задокументували факт незаконного збуту зловмисником 30 кубометрів дубу на суму понад 220 тисяч гривень”.

Правоохоронці затримали посадовця навесні 2017 року під час нелегального відвантаження комерсантам державної деревини.

Лисянський райсуд Черкаської області визнав фігуранта винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та призначив йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін, тож вирок набув законної сили. По заслузі!

До речі…

В Україні з 1 лютого розпочався експериментальний проєкт, відповідно до якого необроблена деревина буде продаватись лісокористувачами тільки на прозорих електронних аукціонах.

Про це повідомляє прес-служба Мінекоенерго.

“Проект не розповсюджується на реалізацію деревини відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі”, для потреб національної безпеки та оборони, ліквідації надзвичайних ситуацій, потреб населення та згідно колективних договорів”, – йдеться у повідомленні.

“Аукціони відбуватимуться на підвищення ціни та в разі відсутності переможця проводитиметься обов’язковий повторний аукціон зі зниженням стартової ціни, яка не може бути меншою за собівартість деревини.

Крім того, переможець аукціону зобов’язується внести 10% передоплату за укладеним договором купівлі-продажу”, – зазначили у Мінекоенерго.

У відомстві очікують, що продаж лісу через аукціони має забезпечити прозорість у сфері лісзаготівель і сприятиме боротьбі з незаконними рубками дерев.