Новини 5 найбільших застав в Україні. Єфремов, хто більше?

5 найбільших застав в Україні. Єфремов, хто більше?

317
0

3,6 млн гривень регіонала Олександра Єфремова – лише восьма за розміром сума в історії України.

3,6 млн гривень регіонала Олександра Єфремова – лише восьма за розміром сума в історії України.

 

 

Можливість вийти під заставу – це не знак особливої прихильності судді, а вимога законодавства. Цей запобіжний захід повинен обов’язково пропонуватися підозрюваному як альтернатива утримання під вартою. Сума застави визначається суддею, однак Кримінальний кодекс встановлює відносно гуманні орієнтири.

 

Сума застави повинна враховувати обставини правопорушення – зокрема, суму завданих збитків, сімейне й економічне становище підозрюваного. Згідно КПК, розмір застави, з одного боку, повинен у достатній мірі гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього зобов’язань, а з іншого – не може бути свідомо непомірним для нього.

 

Отож, 5 рекордних застав:

 

 

1. Дмитро Фірташ

 

Сума застави: 125 млн євро.
Можливе покарання (максимальний строк): 50 років позбавлення волі
Олігарха було затримано у Відні в березні 2014 року на вимогу Федерального бюро розслідувань США. Ордер на арешт Фірташа видав окружний суд у штаті Іллінойс влітку 2013-го.

 

Зі слідчого ізолятора його було випущено під рекордну для Австрії заставу. Сума враховувала особисті статки Фірташа і тяжкість обвинувачення – за неофіційними даними, йому інкримінували, зокрема, підкуп чиновників в Індії.

 

2. Євген Бакулін, екс-голова НАК "Нафтогаз України"

 

Сума застави: 1,5 млрд гривень; знижено до 9,987 млн грн.
Можливе покарання (максимальний строк): 8 років позбавлення волі.

 

Євген Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року. 21 березня 2014 року його затримали за підозрою в зловживанні службовим становищем. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що сума збитків державі тільки за трьома кримінальними справами становить близько $4 млрд. Генпрокуратура оцінювала суму збитку в 1,948 млрд грн.

Суд встановив для Бакуліна безпрецедентну заставу – 1,5 млрд гривень. Адвокат підозрюваного заявив, що його підзахисний – людина не бідна, але порядок цифр радше відповідає статті держбюджету, його не можна порівняти з доходом фізичної особи. Суму було скореговано до 10 млн гривень. Через кілька місяців справу закрили.

Нині Бакулін – депутат Верховної ради VIII скликання.

 

 

3. Володимир Зіневич, директор "Укрінтеренерго"

 

 

Сума застави: 365 млн гривень; пізніше було скасовано рішенням суду.

Можливе покарання (максимальний строк): 12 років позбавлення волі.

У грудні 2014 року Генпрокуратура затримала Зіневича в рамках розслідування справи про закупівлю південноафриканського вугілля – сумнів викликали якісні параметри продукції та їхня відповідність сплаченій ціні. Сума можливого збитку державі – понад 846 млн гривень.
У лютому 2015 року заставу було скасовано, а запобіжний захід замінено на домашній арешт.

 

 

4. Петро Блажівський, начальник Полтавської обласної ДАІ

 

 

Сума застави: 2 млн гривень; підвищено до 10 млн гривень.

Можливе покарання (максимальний строк): 12 років позбавлення волі

Петра Блажівського, тепер уже колишнього голову Полтавської ДАІ, підозрюють в отриманні та вимаганні хабарів в особливо великих розмірах. Наприкінці минулого року його затримали. Під час затримання в будинку міліціонера було виявлено понад 1 млн гривень (у різних валютах), ще $18 000 він зберігав у портфелі.

 

Сума застави, встановлена Блажівському, сягала 2 млн гривень. За позовом звинувачення 5 січня апеляційний суд підвищив її уп’ятеро. Вона також виявилася посильною – вже наступного дня один із родичів Блажівського вніс необхідний платіж.

 

 

5. Петро Мельник, колишній ректор Нацуніверситету податкової служби

 

 

Сума застави: 23 млн гривень; знижено до 609 тисяч гривень.

 

Можливе покарання (максимальний строк): 12 років позбавлення волі

Ректора Національного університету Державної податкової служби України було заарештовано 27 липня 2013 року під час отримання ним хабара на 120 тисяч гривень. 9 серпня він утік з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. Його оголосили в міжнародний розшук по лінії Інтерполу.

У квітні 2014 року колишній ректор повернувся в Україну, заявивши, що справу проти нього ініціювала попередня влада і тепер він може розраховувати на справедливий суд. Мельника було затримано, і Печерський районний суд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді застави в сумі 22,8 млн гривень. У травні суму застави було зменшено до 609 тисяч гривень, і колишній ректор залишив Київський слідчий ізолятор.

 

Джерело: businessua.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я