На голову Новини 4 політика, які можуть замінити Яценюка

4 політика, які можуть замінити Яценюка

145
0

 Політологи назвали можливих кандидатур на прем’єрське крісло і розказали, чому зараз відставка Яценюка все ж таки неможлива

  Політологи назвали можливих кандидатур на прем’єрське крісло і розказали, чому зараз відставка Яценюка все ж таки неможлива

 

 

Таких кандидатур не дуже багато. Називають частіше пані Наталію Яресько, нинішнього міністра фінансів. До неї з повагою ставляться наші міжнародні партнери. Якщо вона ще трошки попрацює в уряді, то цей досвід урядовий буде в нагоді. З іншого боку на посаді віце-прем’єра минулого року працював Володимир Гройсман. Він зараз спікер Верховної ради, але його теж вважають можливим кандидатом в прем’єри. Іноді називають й інших людей, але я вважаю, що це дві найбільш реальні кандидатури. Ну і якщо буде, наприклад, перший віце-прем’єр, з’явиться нарешті в уряді і попрацює кілька місяців, теж може бути потенційним дублером Арсенія Петровича.

 

Євген Магда:

 

Відставка можлива лише тоді, коли буде зрозуміло, хто стане наступним прем’єром. Просто звільнити Яценюка і не мати кандидатуру, яка зможе очолити уряд – в ситуації протистояння з Росією просто авантюризм. Ми всі знаємо, що Юлія Тимошенко готова очолити уряд 24 години на добу, якщо її серед ночі розбудити, то вона скаже, що готова бути прем’єром. Але виникає питання, чи є 226 голосів, готових її підтримати? Дві найбільші фракції – БПП і Народний фронт її не підтримують. Затверджена у грудні програма уряду дає на рік імунітет уряду і прем’єру – тобто можуть змінюватись лише окремі міністри. Формальних підстав на сьогоднішній момент відправляти уряд у відставку нема і немає конкретної програми дій, під яку хтось би набрав 226 щоб спочатку звільнити Яценюка, а потім 226 – щоб стати прем’єром. Нині прем’єрське крісло – це електричний стілець. І рубильник до нього не у президента, і навіть не у парламентської більшості, а у громадської думки.

 

Юрій Палійчук:

 

В українській політиці реально все і відставка прем’єр-міністра не є виключенням. Але, є питання, чи багато бажаючих посісти цю посаду саме зараз. Зрозуміло, що вони є завжди, але, коли почнеться економічне зростання, то їх кількість буде ще більша. Тим більше, в рази вигідніше списати весь тягар відповідальності на одну людину. А відповідати є за що – і за корупцію, і за відсутність реформ. Але, на мою думку, це питання постане в кінці літа-на початку осені. Бо літо – це традиційно мертвий сезон, усі політичні процеси ставляться на паузу.

 

Олексій Голобуцький:

 

Прем’єром міг би бути Віктор Пинзеник. Тому що у людини є досвід керування, тобто він знає, що таке система. Плюс він людина достатньо принципова, він з такими скандалами, як Яценюк, мабуть не залишався би на посаді. Яценюка підтримували не тому, що він такий красивий, а тому що він представляю другу по кількості фракцію. Щоб займати цей пост, треба мати не лише знання, а й волю тих політичних сил, з якими ти працюєш. Щоб зараз проводити реформи, треба домовлятись з п’ятьма суб’єктами коаліції, що теж дуже складно, той же Саакашвілі таких проблем не мав.

 

Джерело: fakty.ictv.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я