Новини 300 днів уряду Гройсмана: хто може стати новим прем’єром

300 днів уряду Гройсмана: хто може стати новим прем’єром

359
0

Сьогодні, 8 лютого, минає 300 днів роботи Кабміну під керівництвом прем’єр-міністраВолодимира Гройсмана.

14 квітня Верховна Рада 257 голосами підтримала його кандидатуру. До нового уряду увійшли 6 віце-прем’єрів та 16 міністрів. Міністра охорони здоров’я не призначили досі. Поки що його обов’язки виконує колишня волонтерка Уляна Супрун.

У своїй промові Гройсман пообіцяв: “Ганьба всім, хто за 24 роки не спромігся дати людям можливість жити по-людськи. Я вам покажу, що таке управління державою”. 

У травні Кабмін затвердив план першочергових кроків. Це – макроекономічна стабілізація, сприятливі умови для бізнесу, верховенство права і протидія корупції, підвищення якості державних послуг, відновлення безпеки громадян.

Минулий рік запам’ятався підвищенням тарифу на централізоване опалення. Він зріс з 534 до 1043 грн за 1 Гкал. Підвищення уряд компенсовує громадянам субсидіями.

У грудні Верховна Рада ухвалила запропонований урядом бюджет-2017.

Із 1 січня мінімальна зарплата зросла вдвічі — до 3200 грн. Прожитковий мінімум став 1544 грн. Із травня він буде 1624 грн, із грудня — 1700 грн. Також уряд підвищив зарплати вчителям і лікарям.

“Це людоцентричний бюджет. Ми забезпечимо видатки на оборону, масштабно будуватимемо дороги, підтримуватимемо аграрний сектор, підвищимо зарплату вчителям на 50 відсотків, на 30 — лікарям, 6 мільярдів виділимо на ліки. Продовжимо децентралізацію. Слава Україні! Успіхів! Ура!”, – сказав прем’єр на засіданні парламенту.

Наприкінці січня прем’єр заявив про розроблення плану розвитку країни на чотири роки — з 2017-го по 2020-й.

“Це має бути план дій України, а не черговий документ, який хтось напише, затвердить, презентує і покине на узбіччі”, – сказав Гройсман.

 

Весною Володимира Гройсмана можуть відправити у відставку. Новим прем’єром може стати перший віце-прем’єр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Його кандидатуру розглядають в Адміністрації президента. Про це Gazeta.ua розповів політолог Микола Давидюк.

“На Банковій не задоволені Гройсманом. Він не показав себе як політичний лідер, ефективний менеджер. Це можна було б використати як сателітну партію на виборах. Найголовніше – не продемонстрував покращення для населення. Плюс у Гройсмана є свої політичні амбіції. Що також не влаштовує президента”, – пояснив експерт.

Володимир Борисович може піти у відставку після річного звіту, прогнозує політолог.

“Порошенко шукає ефективнішу кандидатуру апаратника, який міг би бути для нього як Азаров для Януковича, або Єхануров для Ющенка. Який за віком не готовий починати свою президентську кампанію, не має амбіцій, але готовий підпрацювати на такій надзвичайно відповідальній посаді. Вона для нього стане пікова. До того ж шукають кандидатуру, залежну винятково від президента”, – сказав Давидюк.

Кубів готовий посісти місце свого шефа, вважає експерт.

“Після керування Нацбанком знайшов спільну мову з Порошенком, коли той став президентом. Намагається використовувати місток дружби. Не просто так він на посаді першого віце-прем’єра. Це його стартовий майданчик для прем’єрства. Він буде дійсно технократом. Не для країни, для президента”, – зауважив політолог.

Все залежить від того, який сценарій обере Порошенко, додав Давидюк.

“Якщо парламентські вибори – то знімати Гройсмана не має сенсу. Посилять виплати субсидій. Якщо йтиме до другого терміну зі своїм прем’єром – розширить інтереси груп у парламенті за рахунок нового Кабміну”, – сказав політолог.

“Гройсман не зміг себе розкрити. Продовжує залишатися мером Вінниці. Став мером Кабміну, але не його головою. Сам про це говорить, коли згадує минулу роботу. Має успішні кейси міського голови, але не прем’єра чи навіть спікера. Обіцяв дешеві ліки. Можемо зайти в аптеку перевірити – їх там немає. Обіцяв, що країна стане місцем будівництва автошляхів. Цього теж не побачили. Немає реформи Укравтодору. Це бездонне, діряве відро, куди скільки не заливай грошей, вони витечуть. З мінімальною зарплатою він нібито хотів підняти стандарти, з іншого боку – вдарив по малому бізнесу. Конкретики від управління люди у своїх кишенях не побачили”, – резюмував Давидюк

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я