На голову Новини 25 років тому Джордж Буш просив українців залишитися у складі СРСР

25 років тому Джордж Буш просив українців залишитися у складі СРСР

250
0

1 серпня 1991 року Джордж Буш старший намагався переконати Україну не виходити зі складу Радянського Союзу.

1 серпня 1991 Президент США Дж. Буш-старший приїхав в Україну з офіційним візитом. Під час виступу у Верховній Раді УРСР він попередив, що виступає проти відділення України від Радянського Союзу. Президент назвав прагнення українців до незалежності “самовбивчим націоналізмом”. Повідомляє Громадське Радіо.

Ця промова увійшла в історію під назвою “котлета по-київськи” (chicken Kiev speech). На відміну від Канади і Польщі, які відразу визнали українську незалежність, Сполучені Штати зробили це лише 25 грудня 1991 року, майже через місяць після референдуму 1 грудня.

У промові Буш підтримав домовленості, досягнуті раніше в квітні між Горбачовим і дев’ятьма республіками, включаючи Україну, яка стала одним з учасників нового союзного договору. Союз передбачав створення м’якої федерації замість Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

Пізніше з’ясувалося, що Буш сам дописав фразу “суїцидальний націоналізм” в нарисі промови, яку приготувала Кондоліза Райс, щоб попередити українців про необхідність уникнути того, що сталося в Югославії.

Як повідомлялося раніше, 1 серпня 1918 року Гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про обов’язкове вивчення української мови і літератури.

gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я