На голову Економіка 200 га земель природного парку незаконно вивели з держвласності!

200 га земель природного парку незаконно вивели з держвласності!

689
0

Прокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно осіб, через дії яких з державної власності вибули землі Національного природного парку “Гомільшанські ліси”!

Джерелосайт Генпрокуратури

Прокуратурою Харківської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ГУ Держгеокадастру у Харківській області ( ч.2 ст. 364 КК України).

“За даними прокуратури, службові особи ГУ Держгеокадастру у Харківській області протягом 2015-2017 років під виглядом земель сільськогосподарського призначення незаконно безоплатно передали у власність громадян 406 земельних ділянок загальною площею близько 200 га та оціночною вартістю понад 200 млн грн.

Ці земельні ділянки знаходяться у межах Національного природного парку “Гомільшанські ліси” та належать до категорії земель природно-заповідного фонду, зміна їхнього цільового призначення можлива лише у виключних випадках для суспільних потреб за погодженням з Кабінетом міністрів України”.

 

ФОТО З САЙТУ ГПУ

Наразі тривають першочергові слідчі дії з метою встановлення всіх винних осіб.

Прокуратурою області також вирішується питання про пред’явлення позовних заяв в інтересах держави з метою скасування незаконних наказів ГУ Держгеокадастру у Харківській області, якими передано у власність громадян земельні вказані ділянки, та повернення особливо цінних земель до державної власності.