Анонси подій Розпочався процес притягнення РФ до відповідальності – Мін’юст

Розпочався процес притягнення РФ до відповідальності – Мін’юст

405
0
Міністерство юстиції України разом із Офісом президента та міжнародними партнерами у 2022 році заклали фундамент для юридичної перемоги над Росією та відновлення справедливості. Про це повідомила заступник міністра юстиції Ірина Мудра у Facebook.
Важливим підсумком 2022 року стало створення Компенсаційного механізму, вважає вона.
За її словами, учасники робочої групи з розробки механізмів відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Росії, відвідали різні континенти та багато країн, щоб заручитися підтримкою.
“Вже зараз є резолюція Генеральної асамблеї ООН, а також підтримка багатьох парламентських асамблей, ПАРЄ, НАТО, Європарламенту, Комітету Ради Європи. Паралельно ведеться робота над створенням Спеціального трибуналу для розгляду злочину агресії Росії проти України”, – зазначила заступник міністра.
Компенсаційний механізм почне працювати, і першим кроком стане запуск міжнародного Реєстру збитків, впевнена Мудра. Зокрема, сьогодні визначено, в якій країні він буде розміщений юридично. Потім буде створення Компенсаційної комісії, наповнення Компенсаційного фонду.
Крім того, вона вказала ще один важливий аспект роботи Мін’юсту на 2023 рік – міждержавні позови проти Росії до ЄСПЛ. До позовів України до ЄСПЛ приєдналися нині 25 країн.
“Незважаючи на те, що країна-агресор відмовляється виконувати рішення суду, ми знаємо, для них немає терміну давності, а міжнародний прецедент нікуди не зникне”, – наголосила вона.
За її словами, у 2023 році робота буде спрямована на прискорення військової та юридичної перемоги України у війні, адже поразка Росії вже очевидна.
“Вірю у ЗСУ і роблю все на своєму місці, щоб юридична перемога теж настала якнайшвидше”, – підсумувала Мудра.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я