Середа, 27 січня 2016 16:33

Не кваптеся сплачувати борг за комунальні послуги повністю – існує строк позовної давності, - адвокат

"Останні декілька років збільшилась кількість виданих судових наказів про стягнення заборгованості за комунальні послуги з громадян на користь установ житлово-комунального господарства.

Як показує практика, якщо громадяни протягом 10 днів з дня отримання наказу, не подають заяву про скасування судового наказу, то він надсилається судом до державної виконавчої служби для його виконання та стягнення заборгованості", - пише на своїй сторінці уФейсбуці адвокат Юрій Лещенко.

"Заяву про скасування судового наказу раджу подавати обов’язково, в якій описати всі спірні питання, а головне строк позовної давності – 3 роки, які часто порушують установи ЖКГ при подачі заяв до суду та нараховують заборгованість за весь період, більше ніж 3 роки.

Посилаючись на практику Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 09.12.2015р. №6-9022ск15 та ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 16.07.2014р. №6-18300св14, СУДИ ПРИ РОЗГЛЯДІ СПРАВ ЩОДО СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА ОПАЛЕННЯ МАЮТЬ ЗАСТОСУВАТИ ЗАГАЛЬНИЙ СТРОК ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ У ТРИ РОКИ, який обчислюється з моменту, коли особа дізналась про своє порушене право. Позовна давність щодо стягнення заборгованості за опалення, сплата яких визначена періодичними щомісячними платежами, повинна обчислюватися з моменту настання строку погашення кожного чергового платежу. Тобто якщо у вас заборгованість за 4,5 або більше років, то сплачувати борг ви повинні сплачувати за останні 3 роки заборгованості. 

Не визнавайте у суді борг у повному обсязі, застосовуйте у ваших запереченнях проти позову про стягнення з вас заборгованості, строк позовної давності у 3 роки за якими ви повинні сплачувати заборгованість частково!

Раджу вам не доводити такі ситуації до судового розгляду. Якщо ви отримали квитанцію із завищеною ціною про сплату комунальних послуг, одразу ж звертайтеся до установи ЖКГ та виясняйте звідки така велика сума за сплату комунальних послуг, яка підстава підвищення тарифів, які обґрунтовані причини їх завищення", - зауважив пан Лещенко.

Переглядів 4156
Поділитися:

1 коментар

  • Коментувати Володимир Середа, 31 травня 2017 18:55 Автор Володимир

    Підкажіть будь ласка, як убезпечити себе від позбавлення субсидії, коли є підозра на неправомірне нарахування суттєвого боргу, зокрема за газ (підтвердження якої потребуватиме чималого часу, оскільки на відповідні звернення надавач послуг надає неповну та неправдиву інформацію), а житлова субсидія на наступний період з 1 травня не буде призначатися за наявності у споживача двомісячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (згідно до постанови уряду №300 від 26 квітня 2017 року).

Прокоментувати:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.1%

Всего голосов:: 2254
Голосование по этому опросу закончилось в: 29 груд. 2017 - 00:00