Вівторок, 06 листопада 2018 12:29

ЯК ПЛАТИТИ ЗА КОМУНАЛКУ ЗА ВІДСУТНОСТІ В ПЛАТІЖЦІ ДАНИХ ПРО СУБСИДІЮ ?

Нині виникають затримки із оформлення державної допомоги. Із початком опалювального сезону збільшилася кількість українських родин, які хочуть оформити субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Проте саме призначення державної допомоги може відбуватися із запізнення. Затримки в основному виникають через несвоєчасне подання місцевими органами інформації про склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи в місті.

У відомстві запевняють, що "якщо управління соціального захисту населення прийняло у сім’ї документи на оформлення урядової знижки у сплаті житлово-комунальних послуг, субсидія їй буде обов’язково призначена від моменту оформлення заяви, та відповідно буде здійснено перерахунок від місяця призначення житлової субсидії. Тому, якщо в листопаді платіжка за газ чи тепло надійде без відображення субсидії, допомога від держави буде нарахована і її розмір можна буде побачити у реєстрі субсидіантів - на сайті subsidii.ioc.gov.ua".

Якщо в платіжці відсутні дані про розмір субсидії, то рекомендують сплачувати свій обов’язковий платіж – той, який їм було розраховано до сплати за воду, світло та газ у вересні 2018 року. Потім зроблять перерахунок.

Українці ще встигають оформити субсидії! Родини, які цього не зробили до початку опалювального сезону, але мають на неї право, компенсацію отримають. 

Нагадаємо, для оформлення субсидії потрібно заповнити заяву та декларацію про доходи, в якій потрібно вказувати лиши види доходів, інформація про які відсутня в пенсійній та податковій базі даних. Збором та перевіркою інформації займаються державні органи. Подати документи на отримання субсидії також можна онлайн – за умови наявності цифрового підпису.

Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім'ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг, у загальному випадку, людям теж не потрібно додавати чи доносити. Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять до управлінь соцзахисту безпосередньо від організацій, які надають послуги. Наприклад, про склад зареєстрованих осіб, площі квартири, розмірі квартплати - від ЖЕКів або інших уповноважених органів місцевого самоврядування; про вартість електроенергії - від обленерго, газу - від облгазів, опалення – підприємств теплокомуненерго. Однак, часто така інформація надходить несвоєчасно, що затримує процес інформування про призначення субсидій. 

Переглядів 279
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?

Порошенко - 14.3%
Тимошенко - 12.6%
Гриценко - 16.3%
Зеленський - 29.3%
Інший - 27.5%

Всего голосов:: 509
Голосование по этому опросу закончилось в: 22 бер. 2019 - 00:00