Понеділок, 22 жовтня 2018 14:29

Україна готується до нових цін на геноцидну комуналку від Гройсмана!

Новий опалювальний сезон в Україні почався під гаслом чергового подорожчання з подачі все того ж Гройсмана!

З минулого року ціна антрациту піднялася на 20% і досягла на початок жовтня 2018 $ 119 за тонну за корупційною формулою «Роттердам +»...

Газове вугілля виявилось менш дорогим - $ 99,2 / т. Хоча воно користується не таким високим попитом як сорт «А», на якому працює більшість українських ТЕС . Кут подорожчав пропорційно зростанню цін на нафту. Якщо нафта буде дорожчати і далі, то пропорційно буде підніматися і вартість імпортного вугілля.

Антрацит в принципі найдорожча і в той же час рідкісна марка вугілля. Головні його добувачі - Китай, В'єтнам і Північна Корея, але майже нічого не експортують. Самі споживають все здобуте в своїх шахтах. Ще є ПАР, з якої Україна возила антрацит в минулому році. Там він дешевше, ніж в Європі. Однак витрати на транспортування з'їдають це цінову перевагу.

У Південноафриканській республіці тонна вугілля зараз коштує $ 105, а з урахуванням транспортування в Україну - $ 125. Так що саме час розглядати і інших великих експортерів: США, РФ, Австралія.

Звідки возимо?

На поточний момент РФ - найбільший в світі експортер антрациту, і як може диктує ціни. 21,5% її закордонних поставок йде в Китай, 16,1% - в Південну Корею і 11,6% - Японію. Частка України в структурі російського експорту становить 10%. Купувати вугілля у Росії або у тих же США з ЮАРом - не принципове питання. Звідки б Україна не імпортувала антрацит, вона все одно стимулює експорт російського вугілля на світові ринки.

 Єдиний вихід для України - це нарощувати видобуток власного вугілля.

Звичайно ж експерти кажуть про видобуток вугілля на територіях підконтрольних українським військам. І кожен раз при нагоді нагадують, що з РФ в Україну часто везуть не російський антрацит, а то, що видають на гора на неконтрольованій частини Донбасу.
Відокремлювати в імпортному вугіллі російський антрацит від донбаського - марно. Навіть якщо розгортати вугілля, що надходить з шахт Донбасу - роботу цих шахт не заблокувати. Антрацит звідти знайде собі покупців. Ціни на енергетичне вугілля прив'язані до цін на нафту і зараз ростуть. Офіційно на товари з Донбасу санкції ніде в світі не діють.

Комуналка подорожчає!

Схоже, історія з подорожчанням вугілля не закінчиться, його вартість може піднятися ще на 25%. Якщо ціна нафти в світі зросте з нинішніх $ 80 до $ 100 за барель, як пророкують багато аналітиків.

Єдине, що можуть робити енергетики - це скорочувати свою залежність від більш дорогих марок, переходячи на більш дешевий газовий вугілля. Що власне вони поступово і роблять.

Компанії 87% електроенергії генерують, використовуючи газовий вугілля і тільки 13% -антраціт. ТЕС, які використовують імпортний антрацит, працюють на більш низькому завантаженні, ніж ТЕС використовують українське вугілля.

Однак при зростанні нафтової ціни подорожчають всі види вугілля, і газової групи в тому числі. Так що подорожчання все одно має позначитися на динаміці енерготарифу. Його все одно доведеться підвищувати.

Експерти прогнозують підвищення для населення трьох тарифів: на електроенергію, центральне опалення і на гарячу воду!

Половину електроенергії в Україні дають ТЕС. В результаті підвищення ціни вугілля на 20% проводить до зростання вартості електроенергії мінімум на 10% і навіть за умови, що тариф на атомну генерацію залишиться як раніше. Але дорожчає не тільки вугілля, але і природний газ. Так що підвищення буде як мінімум 15-20%.

Зростання комунальних тарифів буде супроводжуватися зменшенням розмірів субсидій і позбавленням пільг частини одержувачів, як це закладено в проекті держбюджету-2019.

То продовжуйте дякувати Гройсману та Порошенку, який його призначив!

А на носі вибори... То за кого голосуватимете? Може знову за оцих "реформаторів", які влаштували справжній тарифний геноцид для мешканців України???

А щодо Гройсмана - то воно й не дивно...

Переглядів 397
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?