Понеділок, 08 жовтня 2018 14:26

Оновлені правила нарахування субсидій: всі нововведення!

Право на отримання субсидій втратять особи, які здійснювали покупки вартістю понад 50 тис. гривень. У новому опалювальному сезоні кількість категорій громадян, які отримають право на отримання субсидій, буде істотно скорочено. Це випливає з оновленої програми надання субсидій, яку Кабінет міністрів Гройсмана прийняв ще в травні 2018 року.

Оновлені правила нарахування субсидій від Гройсмана-Реви виявилися набагато жорсткішими, аніж ті, які діяли раніше! А хто вам сказав, що "жити по-новому" - це жити краще?

Вже зовсім скоро розпочнеться новий опалювальний сезон, тому буде не зайвим нагадати про нововведення уряду, так як ці норми відіб'ються на житті багатьох українців, раніше розраховували на допомогу держави при оплаті послуг ЖКГ.

Нові правила містять великий перелік категорій громадян України, які тепер будуть позбавлені права на надання субсидій. Зокрема, в субсидіях відмовлять сім'ям, які мають борги за оплату послуг ЖКГ понад 2 місяців. Також на держдопомогу не зможуть розраховувати громадяни працездатного віку, які не мають роботи і не перебувають при цьому на обліку в центрі зайнятості.

Не отримають субсидій власники квартир площею понад 120 кв. метрів, будинків площею більше 200 кв. метрів. Виняток зроблять для багатодітних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Обмеження стосується також власників автомобілів преміум-класу віком менше п'яти років. Виняток може бути зроблено в тому випадку, якщо машина взята в розстрочку. Також втратять право на субсидії громадяни, протягом року перед зверненням за допомогою купували цінні речі вартістю більше 50 тис. Гривень. Чи не отримають держдопомогу і особи, які працюють за кордоном або часто відпочиваючі за кордоном. Виняток передбачено для громадян, які перебувають в інших країнах через службового відрядження, лікування або навчання.

Інші важливі зміни в правилах стосуються також частоти призначення державної допомоги. Тепер субсидії призначатимуть не один раз на рік, а двічі - в травні і жовтні. У декларації про доходи при подачі заяви на субсидію тепер доведеться вказати доходи всіх членів сім'ї, причому незалежно від того, чи проживаєте ви разом, або ж за різними адресами. Також соціальну норму на газове опалення знизили з 5,5 кубометрів до 4,5 кубометрів. На електропостачання - з 65 до 30 кіловат на годину.

 Без допомоги держави залишаться близько мільйона одержувачів субсидій. За прогнозами уряду, приблизно 5 млн домогосподарств в цей опалювальний сезон отримуватимуть субсидії. У минулому році ця кількість становила 6 млн. Приблизно мільйон домогосподарств втратять свої субсидії.

 Міністр соціальної політики Рева розповів, що близько 923 тисяч домогосподарств в Україні показали «нульові доходи», а 2,5 млн НЕ переоформили субсидії.

Переглядів 325
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?