Середа, 18 липня 2018 16:16

Адміністрація Кличка вирішила зробити олігарха Ахметова монопольним власником столичних електромереж!!!

Незабаром Київрада може дозволити Київської міськдержадміністрації (КМДА) продати власнику "ДТЕК" Ріната Ахметова ВСІ належні киянам електромережі за 444,4 млн гривень!!! Ну тоді кияни отримаєте ТАКЕ "покращення", що мало не покажеться!

Цим же проектом рішення пропонується "заднім числом" легалізувати вихід на ринок торгівлі електрикою ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" і майже на рік продовжити договір з ПАТ "Київенерго" в частині електрогенерації.

Представники фракцій "Свобода" та "Об'єднання" Самопоміч "в столичній міськраді виступають категорично проти: вважають, що майно, напевно, недооцінене, може приносити прибуток від здачі в оренду, а Ахметов з таким підходом зможе майже рік користуватися майном киян" за безцінь " і навіть в результаті придбати його дешевше.

Як стало відомо KV, в адміністрації Віталія Кличка твердо вирішили продати Ринату Ахметову все "електроенергетична майно комунальної форми власності".

Йдеться про проект рішення Київради "Про деякі питання використання майна, яке відноситься до комунальної власності територіальної громади Києва" (№08 / 231-2180 / ПР), який 3 липня 2018 року на розгляд міськради подали профільний заступник голови КМДА Петро Пантелєєв (на фото праворуч), директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА (РКІ КМДА) Дмитро Науменко (на фото зліва) і директор Департаменту комунальної власності КМДА Андрій Гудзь.

 Спочатку передбачалося, що Київрада розгляне це питання на своєму засіданні 12 липня, але в силу всім відомих подій, цього поки не відбулося.

Документ передбачає, що з комунальної власності буде відчужене все належне киянам електроенергетична майно: кабельні та повітряні лінії електропередач, трансформаторні підстанції та споруд, а також енергетичне обладнання, яке обслуговує розподільні електромережі столиці. Відзначається, що це близько 15% електроенергетичного комплексу Києва, причому, майно, в основному - старе і малопотужне. Усе інше, мовляв, давно перебуває у власності компаній Ріната Ахметова (ПАТ "Київенерго" (*) і ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" (**)).

 Все це майно (10154 одиниці. -KV) вже оцінено в 444 млн 362,09 тис. Гривень стараннями ТОВ "Північно-східна консалтингова група" (ТОВ "СВКГ"), що ілюструється звітом цієї компанії від 31 березня 2018 року. На цю оцінку, згідно з проектом рішення, надав позитивну рецензію експертна рада ГО "Всеукраїнська асоціація фахівців оцінки".

 У КМДА хочуть, щоб столичні депутати затвердили цю оціночну вартість, після чого міськдержадміністрація запропонує за цю ціну викупити зазначене майно ПАТ "Київенерго" - як стороні угоди з КМДА з управління паливно-енергетичного комплексу Києва ще з 2001 року. У проекті рішення сказано, що якщо керівництво ПАТ відмовиться від такої пропозиції, то комунальні електромережі продаватимуть з використанням електронного аукціону "ProZorro. Продажі ".

 При цьому, в КМДА пропонують, щоб депутати в будь-якому випадку дозволили їм продовжити горезвісне "Угода від 27 вересня 2001 року, між КМДА та ПАТ" Київенерго "в частині володіння і користування електроенергетичним майном киян. Термін - "до вступу нового власника в права володіння", але "не пізніше ніж до 31 березня 2019 року".

 Також передбачається "заднім числом" дозволити "Київенерго" передати права та обов'язки в частині електроенергетичного майна киян ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" і зробити це ПрАТ третьою стороною угоди з КМДА, так як йому вже перейшли права та обов'язки "Київенерго" з передачі та постачання електроенергії столичним споживачам.

 ПрАТ "ДТЕК Київські електромережі" було ще взимку цього року виділено зі складу ПАТ "Київенерго" і без дозволу Київради торгує електричною енергією в Києві з 1 березня 2018 року.

У пояснювальній записці чиновники нагадують депутатам Київради, що комунальне електроенергетична майно знаходиться в управлінні та користуванні ПАТ "Київенерго" до 30 липня 2018 року.

 По закінченню цього терміну його треба передати КП "Київтеплоенерго" (***), але є проблема: через положень Закону "Про ринок електричної енергії", пишуть чиновники, постачанням електрики може займатися тільки окреме спеціалізоване підприємство. У КМДА зазначили, що в принципі можна створити таке спеціальне КП, але воно, мовляв, буде дуже довго (до трьох років) отримувати відповідні ліцензії, та й щорічні витрати на обслуговування комунальних електромереж складуть орієнтовно аж 75 млн гривень.

 У пояснювальній записці акцентовано увагу на тому, що комунальна частка електроенергетичного комплексу Києва (15%) - це, в основному, старі зношені мережі малої потужності. Тобто, володіти таким майном киянам, за інформацією КМДА, однозначно не вигідно.

 Як з'ясувала KV, постійна комісія Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу (ЖКГ і ПЕК) погодила даний проект рішення на своєму позачерговому засіданні 5 липня 2018 року. В цей же день це зробила і постійна комісія Київради з питань власності. 

Продати не можна, залишити

"За" даний документ не голосував член комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Костянтин Богатов (фракція "Об'єднання" Самопоміч "). Він вважає, що таке рішення буде однозначно програшним для столичної громади.

 "Перш за все, 445 млн гривень - це явно занижена ціна, з урахуванням того, що дохід ПАТ" Київенерго "за розподіл і продаж електроенергії в 2017 році склав 12,3 млрд гривень. Виходячи з цієї цифри, дохід ПАТ за використання саме комунального майна (15% мереж і пр.-KV) повинен складати 1,8 млрд гривень. Про те, яка в підсумку тут виходить прибуток нам не кажуть, але припускаю, що не така вже й маленька ", - заявив KV Костянтин Богатов.

 Депутат також вважає неприйнятним продовжувати в даній ситуації договір з "Київенерго".

 "Напевно, до визначення нового власника" ДТЕК "дозволять користуватися цим майном за смішну вартість оренди в розмірі всього 160 тис. Гривень на місяць. І це ще в кращому випадку, так як вартість оренди при неприбутковості ПАТ становила раніше всього 2 млн гривень на рік в умовах використання всього паливно-енергетичного комплексу Києва ", - зазначає Богатов.

 До того ж, на його думку, при такому підході можна чекати чого завгодно.

"Зрозуміло, що нікому крім" ДТЕК Київські електромережі "дане майно киян зараз не потрібно. Тому власник "ДТЕК" цілком може спочатку навіть відмовитися купувати електромережі киян за 445 млн гривень, а потім на електронних торгах, наприклад, купити це майно дешевше через якусь свою офшорну кіпрську компанію ", - припускає Костянтин Богатов.

 Заступник голови комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Святослав Кутняк (фракція "ВО" Свобода ") також повідомив KV, що категорично не підтримує ідею продажу комунальних електромереж.

 "На жаль, ПЕК Києва нам повертають без прибутковою частини - електромережі в КМДА вирішили віддати Ахметову. Якщо 15% електроенергетичного майна оцінили в 445 млн гривень, значить весь комплекс коштує 3 млрд гривень. Чому КМДА не хоче, наприклад, запропонувати викупити ці активи у "Київенерго" і нормально потім на цьому заробляти? У самому крайньому випадку електромережі можна здати в оренду, але наша фракція на 100% виступає за те, щоб весь ПЕК Києва прибував у власності киян. Електрогенеруючу частина ПЕК Києва теж можна з часом розвивати і нарощувати. Нам же в проекті рішення показали тільки видаткову частину, а про прибутковою промовчали ", - нарікає Кутняк.

Крім того, Кутняк також не довіряє компанії (ТОВ "Північно-східна консалтингова група" .- KV), яка оцінювала майно киян. "Це ТОВ в минулому році оцінило сарай в 9 млн гривень. Тоді ми голосували проти такої оцінки ", - повідомив він.

 Член комісії Київради з питань власності Михайло Будилів (фракція "ВО" Свобода ") також не голосувала на засіданні комісії за узгодження цього документа. Він теж впевнений, що сума оцінки комунального майна є смішний і, в будь-якому випадку, його продаж - велика помилка. 

"Я вважаю, що продаж комунальних електромереж без належної незалежної оцінки є неприпустимою. Його ніхто не повинен продавати, його можна здавати в оренду. Це стратегічний об'єкт і віддавати його в руки монополіста безумовно неприпустимо ", - заявив KV Будилів.

Історія питання. Кому "на руку" плутанина?

 Нагадаємо, що Департамент комунальної власності КМДА підписав угоду про надання консалтингових послуг з ТОВ "Північно-східна консалтингова група" 5 квітня 2018 року. Вартість проведення оцінки комунального майна, переданого у власність і користування ПАТ "Київенерго" на підставі "Угоди про реалізацію проекту управління та реформування енергетичного комплексу міста Києва" від 27 вересня 2001 року "була оцінена в 479,9 тис. Бюджетних гривень.

Відзначимо, в додатках до звіту ТОВ "Північно-східна консалтингова група" по детальному розрахунку окремих інвентарних одиниць місцями містяться якісь дивні дані. Наприклад, в таблиці Д1 дата постановки на баланс по одному інвентарному об'єкту вказується "12.1.29", по іншому - "12.31.04".

 

Переглядів 417
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?