Четвер, 07 червня 2018 13:15

Абонплата за воду і тепло: що це дасть українцям?

Після введення в Україні незрозумілої "абонплати" за поставку тепла і води мешканці багатоквартирних будинків отримають можливість самостійно вибрати постачальника послуги, а ще - матимуть право не погодитися з розміром запропонованої ним абонплати...

.За новим законодавством, абонплата за воду і тепло буде виділятися в окремий платіж.

Якщо говорити про конкретні суми, то в середньому абонплата за тепло становитиме близько 30 грн, а абонплата за воду - в межах 15-20 грн », - зазначив експерт, підкресливши при цьому, що дана сума не буде додатковою платою, яка накладається на споживача.

Сама по собі абоплатата завжди була закладена у вартість послуги, просто зараз вона буде виділятися в окремий платіжці , буде відніматися з основної платіжки, тобто споживач не буде нести додаткових витрат. Вірите?

Сама по собі абонентська плата - це плата за розподіл послуги всередині багатоквартирного будинку, це те, що типу завжди було закладено в тариф...

Оскільки зараз абонплата виділяється в окремий платіж, мешканці багатоквартирних будинків зможуть самі вибрати, хто буде надавати їм ту чи іншу послугу. Вони можуть і далі користуватися послугами монополіста, який постачав їм ту чи іншу послугу, або ж можуть прийняти рішення про те, що розподілом послуги всередині багатоквартирного будинку тепер буде займатися ОСББ.

Абонплата не буде чіткою  фіксованою сумою, вона буде призначатися за домовленістю сторін. Мешканці отримають право не погодитися з розміром тієї абонплатою яку їм запропонують , при цьому, що уряд виставляє тільки граничні розміри абонплати, щоб монополіст не підняв її занадто високо.

Уряд встановлює граничний розмір, а вже ОСББ вираховує абонплату для кожної квартири.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року неплатників за комунальні послуги без поважних причин (затримка зарплати, відсутність роботи) будуть карати матеріально: їм нарахують пеню.

Ще одне нововведення - введення абонплати за гарячу і холодну воду і опалення. Тобто за воду доведеться платити незалежно від того, користувалися нею чи ні, а за тепло - весь рік. При цьому нинішня вартість куба води і гігакалорії тепла зменшиться на величину абонплати.

Переглядів 298
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?