Четвер, 07 червня 2018 11:00

Кому доведеться повертати субсидію?

За даними Державного комітету статистики, половина населення України не в змозі самостійно оплачувати комунальні послуги.

 детально в механізмах його роботи. Вам можуть загрожувати штрафи, судові розгляди і навіть арешт на квартиру. Наприклад, коли ви стали новим власником житла, а про призначену колишньому власнику субсидії дізналися далеко не відразу.

Чи не субсидія для людини, а людина для субсидії
Важливо пам'ятати: ми часто говоримо «на квартиру оформлена субсидія», але це не так. Субсидії оформляються нема на квартиру, а на конкретну людину. Тому, наприклад, якщо вона продовжує надходити після смерті субсідіанта, це може призвести до великих проблем. Але (увага!) Попереджати вас про це ніхто не зобов'язаний.

В теорії подібна інформація (в тДля мільйонів українців єдиним способом вижити виявилося оформлення субсидій. Але це сумнівне благо може обернутися злом, якщо не разобратьсяом числі - про смерть одержувача субсидії) повинна проходити по електронним базам даних і потрапляти в соціальні служби, які відають призначенням субсидій . Але найчастіше схема не спрацьовує. І звинувачувати в цьому державу немає сенсу. Тим більше що закон, як з'ясувалося, зобов'язує нас повідомляти таку інформацію самостійно.

Якщо подарували житло або довірилися опікуну ...
Повторимо: субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається конкретній людині - власнику або орендарю житла, на ім'я якого відкрито особовий рахунок за місцем прописки. І якщо субсідіант оформляє дарчу або договір довічного утримання, субсидія зберігається аж до моменту закінчення терміну її дії. Або ж до моменту смерті одержувача субсидії. Головне в цьому випадку - щоб особові рахунки і раніше були оформлені на нього.
У разі смерті людини, на якого відкрито особовий рахунок, призначення субсидії не зупиняється за умови, що в житловому приміщенні (будинку) зареєстровані інші особи, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. А ось якщо померлий був прописаний на житлоплощі один, то дія субсидії припиняється. І повідомити про це в місцевий орган соціального захисту, який призначав субсидію, бажано якомога швидше. Тому що допомога держави, надану без законних на те підстав, можуть зажадати назад.

Якщо отримали квартиру в спадок ...
При спадкуванні будинку або квартири обов'язково змінюється власник житла. А значить, і все особові рахунки повинні переоформляти на іншу людину. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг в такому разі підлягає як мінімум перегляду. В управлінні соціального захисту повинні заново розглянути можливість надання субсидії і перевірити доходи нового власника. Тут також багато залежить від того, чи були прописані в квартирі (будинку) інші люди і хто саме (працездатні, непрацездатні).

Питання з успадкуванням може затягнутися, а комунальні рахунки все одно будуть приходити справно. Субсидія при цьому може бути збережена. До встановлення права власності на житло у разі смерті уповноваженого власника або співвласника житла субсидія призначається одному з зареєстрованих дієздатних осіб. А якщо на житлоплощі прописані тільки недієздатні особи, то одному з опікунів.

Що потрібно зробити в будь-якому випадку?
Одержувач субсидії зобов'язаний інформувати про зміну кількості прописаних. Це стосується і випадків продажу квартири, тому що люди при цьому виписуються, змінюється господар, склад сім'ї та особові рахунки. З моменту продажу у вас є місяць, щоб повідомити про це в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Успадкувавши або отримавши в дар квартиру, ви також зобов'язані уточнити, чи була оформлена субсидія на попереднього власника. Це можна зробити в управлінні соцзахисту або в житловій організації.
У будь-якому випадку вам слід протягом місяця повідомити соцзахист про смерть одержувача субсидії. Це напевно убезпечить вас від штрафів і повернення великих грошових сум державі. І не варто чекати рішення всіх питань вступу в спадщину або переоформлення особових рахунків. Краще підстрахуватися: подати письмову заяву про перегляд субсидії і надати свідоцтво про смерть субсідіанта в управління соціального захисту.

***
Пам'ятайте: різниця між розміром субсидій на оплату житлово-комунальних послуг та вартістю житла, звичайно, величезна. Втратити квартиру за незаконно отримані гроші по субсидії складно. Але якщо держава знайде, що ви повинні повернути йому 15-20 тисяч гривень, на квартиру може бути накладено судовий арешт з усіма витікаючими наслідками. Відразу уточнити всі питання по субсидії вийде значно дешевше

Зверніть увагу
З 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій. У зв'язку з цим деяким одержувачам допомоги необхідно звернутися до органів соціального захисту для переоформлення субсидії.

За інформацією Мінсоцполітики, повторно - заяву та декларацію - потрібно уявити:

орендарям житла;
внутрішньо переміщеним особам;
сім'ям, яким субсидія була призначена нічого на зареєстрованих, а фактично проживають в квартирі осіб;
сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або дохід становить менше мінімальної зарплати;
сім'ям, в яких відбулися зміни в складі сім'ї протягом останнього року;
сім'ям, які мають заборгованість за житлово-комунальні послуги за два місяці і більше.
ТІЛЬКИ ФАКТ

Більше 6 млн. Українців отримували допомогу держави на оплату комунальних послуг станом на січень 2018 року.
Понад 70 млрд. Гривень необхідно виділити з держбюджету на субсидії в цьому році.

Переглядів 677
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?