Середа, 14 березня 2018 12:35

НАБУ РОЗКРИЛО АХМЕТОВСЬКІ МАХІНАЦІЇ З ТАРИФАМИ !!!

Медіа

У лютому 2018 року детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження щодо зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКУ при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу "ДТЕК"!!!

Виробництво порушено за ст. 364 і 191 КК.

Як з'ясували слідчі, службові особи Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах суспільства енергетичного холдингу "ДТЕК" протягом 2016-2017 років. В результаті таких дій інші суб'єкти енергоринку отримали великі збитки.

 

В рамках досудового розслідування досліджуються, зокрема, обставини прийняття НКРЕКУ рішень про порядок розподілу уповноваженим банком коштів з поточного рахунку зі спеціальним режимом використання ДП "Енергоринок".

Нагадаємо, в 2016 році держпідприємство "Енергоринок" перерахувало компаніям "ДТЕК" 676 млн грн. і ще 10 млн грн. державним енергокомпаніям за боргами. Але за законом всі ці кошти слід перерозподілити між підприємствами теплової, атомної, річковий, альтернативної електрогенерації і "Укренерго". Однак за рішенням НКРЕКУ крім теплогенерації грошей не отримав ніхто.

На цьому все не закінчилося, "Енергоринок" взяв кредит в розмірі 2 млрд грн. в "Ощадбанку" і віддав ці гроші підприємствам теплової генерації для розрахунків за вугілля по боргах, накопиченим станом на 1 вересня 2017 року.

З цієї суми 1,48 млрд грн. отримала група "ДТЕК", інші розділили "Центренерго" і "Донбасенерго". Компанії інших видів електрогенерації, включаючи державний "Енергоатом", знову не отримали нічого, хоча ці кошти по законному алгоритму повинні ділитися на всіх.

"Енергоринок" повинен виконувати виплату відсотків по кредиту. При цьому гроші на відсотки збирають із споживачів України у вигляді спеціальної надбавки до тарифу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що київським споживачам електроенергії з 1 березня надає послуги компанія ДТЕК Київські Електромережі.

"Київенерго передало функції з розподілу і постачання електроенергії ДТЕК Київські Електромережі. Зміна постачальника не вплине на порядок і вартість надання послуг клієнтам Київенерго", - заявили в компанії. Зміна постачальника сталася відповідно до вимог закону "Про ринок електричної енергії".

Переглядів 595
Поділитися:

Голосування

Кого з кандидатів ви підтримаєте як Президента України на виборах навесні 2019?