Вівторок, 10 жовтня 2017 10:44

У "Київгазі" розповіли, що буде за недопуск працівників компанії до газових приладів і лічильників

Усі, хто користуються газовими приладами і лічильниками газу зобов'язані допускати представників газових служб до своїх осель. Закон передбачає ряд санкцій для тих, хто вперто відмовляється відкривати двері газовикам для повірки лічильників і перевірки обладнання.

"Пункт 4 гл. 4 р. IX кодексу ГРС, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 зобов'язує споживачів допускати представників ПАТ "Київгаз" в приміщення, в яких встановлені газові лічильники. Кодекс ГРС і Правила поставки природного газу надають перелік таких випадків. Зокрема, п. 4 гл. 4 р. IX кодексу ГРС, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2494, встановлює, що оператор ГРС, яким є ПАТ "Київгаз", має право здійснювати контрольні зняття показань лічильника газу споживача і формувати обсяг розподілу і споживання природного газу об'єкта споживача за розрахунковий місяць " , - йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що в пункті 1 гл. 9 м IX кодексу ГРМ, встановлено, що побутовий споживач, на території якого встановлено лічильник газу, зобов'язаний забезпечити доступ представникам оператора ГРС після пред'явлення ними службових посвідчень для проведення робіт з демонтажу лічильника на перевірку (або його повірки на місці установки).

"Також споживачі зобов'язані на вимогу працівників постачальника безперешкодно допускати в свої житлові та підсобні приміщення, де розташовані газові прилади і пристрої, лічильник газу, представників постачальника (ДП" КіевГазЕнерджі ") після пред'явлення ними відповідних службових посвідчень для звірки показань фактично використаних обсягів природного газу. Такий обов'язок встановлена ​​в п. 22 р "Правил поставки природного газу", затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2496 ", - відзначили в" Київгазі ".

Газорозподільна компанія також окремо зазначає, що орендарі квартир в Києві також зобов'язані пускати в будинок представників газової служби для проведення технічного обслуговування газового обладнання та перевірки приміщень на загазованість (а при необхідності - і відключення газового обладнання).

"Цей факт встановлений в п. 10 гл. 5 р. V Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 № 285. У разі відмови у допуску до приладів обліку газу представники ПАТ "Київгаз" зобов'язані скласти акт про порушення. Такий акт є підставою для нарахування по граничним обсягам споживання природного газу, які в 2-3 рази перевищують норми споживання газу, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №203 від 23 березня 2016 року ", - розповіли KV в компанії.

Також наголошується, що систематичний недопуск працівників ПАТ "Київгаз" до приладів обліку газу може спричинити за собою навіть відключення від газу недобросовісних споживачів.

"У такому випадку ПАТ" Київгаз "не має морального права нехтувати життями людей і може вдатися до крайніх заходів. Перелік випадків, в яких ПАТ "Київгаз" має право припинити або обмежити газопостачання зазначений в п. 1 гл. 7 VI кодексу ГРС, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 №2494.

Більшість споживачів з побоюванням ставляться до допуску незнайомців в квартиру, сумніваючись чи перед ними працівники ПАТ "Київгаз". Знайте, що ви маєте право ознайомитися зі службовим посвідченням відвідувача. Щоб переконатися, що воно справжнє, можна зателефонувати до контактного центру за телефоном 495 - 04 - 04 і уточнити за ініціалами працівника і номером посвідчення чи працює ця людина в ПАТ "Київгаз", - резюмували в компанії.

Нагадаємо, раніше ПАТ "Київгаз" закликав споживачів надавати допуск працівникам газового господарства для проведення планових технічних оглядів.

Переглядів 595
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00