Четвер, 10 серпня 2017 16:18

Квартирні лічильники більше не стануть враховувати при нарахуванні плати за комунальні послуги - експерт

В результаті підписання Президентом України закону «про лічильниках», українці можуть викинути прилади обліку тепла і води, які встановлені в їх квартирах.

 

Про це пзаявив директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, повідомляє ГолосUA.

«Закон України« Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання »означає, що всі квартирні лічильники обліку витрати води і тепла можна спокійно викидати. По суті тепер їх наявність в квартирі нічого не змінюють, оскільки тепер ці пристрої обліку визнані цим законом некомерційними, вони не будуть враховуватися при розрахунку - тепер вони просто розподіляють лічильники. Плату за комунальні послуги будуть нараховувати за допомогою загальнобудинкового приладу обліку », - розповів А. Сергієнко.

Експерт пояснив, що тепер все втрати в мережах, крадіжки води і тепла, ляжуть фінансовим тягарем на відповідальним платників.

«Люди, які економлять і постійно платять, тепер ще стануть відшкодовувати втрати за тих, хто не платить, певну суму. За моїми підрахунками, це близько 20% додатково », - резюмував А. Сергієнко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". Закон визначає правові, економічні та організаційні основи забезпечення комерційного, зокрема розподільного, обліку послуг з постачання теплової енергії, гарячої води і централізованого водопостачання.

Документ передбачає обов'язкове оснащення будинковими лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, мереж гарячого та холодного водопостачання. Відповідно до закону, такі лічильники мають бути встановлені операторами зовнішніх мереж до 1 жовтня 2018 роки (для житлових будинків), або до 1 жовтня 2017 роки (для нежитлових будівель).

Переглядів 10693
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00