Субота, 13 травня 2017 15:10

Українцям стало простіше засудити комунальників

Українці зможуть відстояти свої права з постачальниками комунальних послуг - ЖЕКами, ОСББ або кооперативами. Розглядаючи справу №6-43цс17 Верховний суд позбавив комунальників можливості посилатися на строк позовної давності.

«ВСУ ухвалив, що до суперечок про стягнення заборгованості за комунальні послуги застосовується загальний строк позовної давності - це три роки - і він не може відраховуватися від останнього платежу. Якщо людина частково оплачував завищену вартість комунальних послуг з вартістю якої не був згоден, це зовсім не означає, що він з нею погодився. А саме таку логіку намагалися застосувати комунальники. Платив - значить погодився, і нічого сперечатися. Тому, нерідко, коли люди заперечували стягнення неправомірних сум за житлово-комунальні послуги, їх позовні заперечення відмовлялися приймати через нібито переривання строку позовної давності, який некоректно прив'язували до останніх платіжками », - зазначив старший партнер адвокатської компанії« Кравець і партнери »Ростислав Кравець.

«Мова йде вже не про тисячі, а про десятки тисяч позовів. Дуже у багатьох сьогодні не вистачає грошей на комуналку, при цьому їм відмовляють в субсидіях, і в той же час самі тарифи, а також якість послуг не відповідають законодавству. Багато до останнього продовжують платити за колишніми тарифами, а також відмовляються платити за межі не якісні комунальні послуги або їх повна відсутність. У свою чергу комунальники, в більшості випадків намагаються отримати кошти за неякісний сервіс або послуги, які не надавалися », - пояснив Кравець. Комунальники люблять судитися - позови подаються масово. І юристи радять людям не прогулювати, а бути на судові засідання. «Якщо боржник не приходить до суду, той в 100% випадків рішення приймається на користь комунального підприємства", - запевнив керуючий партнер ЮФ «Можаєв і партнери» Михайло Можаєв.Неплатник цілком може виграти судову справу, навіть якщо не платить за комунальні послуги.

 «Якщо мова йде, наприклад, про про оплату послуг з прибирання прибудинкової території, то варто напирати нема на завищені тарифи, а на ненадання послуги. Заявляти в суді, що послуга не надана, і тоді вже ЖЕК повинен буде довести зворотне. Зобов'язаний буде надати табуляграми і правильно оформлені графіки прибирання територій. У нашій практиці були подібні суперечки, і рішення були на користь споживача саме тому, що комунальники не змогли надати ці документи », - розповів Можаєв. Він визнав, що завищені тарифи набагато складніше довести в суді, оскільки вони затверджуються підзаконними актами, і постановами галузевих комісій (НКРЕ та ін.).

«Загрози про те, що у людини відберуть квартиру і виставлять на вулицю - не збуваються. Оскільки якщо мова про єдиний житло, то, згідно із законом, у стягненні можна говорити лише після того, як розмір заборгованості досягне 10 мінімальних зарплат (32 тис. Грн.). І все, що можуть комунальні підприємства при менших боргах - це претендувати на частину офіційної зарплати боржника », - запевнив Можаєв.

 

Переглядів 614
Поділитися:

Голосування

Як ви ставитесь до тарифної політики, яку проводить Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом?

Підтримую політику Уряду - 3.3%
Частково підтримую, така політика необхідна в ситуації яка склалась в країні - 7.4%
Не підтримую. Вважаю що політика яку здійснює Кабінет Міністрів на чолі з В. Гройсманом є геноцидом українського народу - 86.1%
Мені байдуже - 3.2%

Всего голосов:: 2371
Голосование по этому опросу закончилось в: 01 трав. 2018 - 00:00